Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

ULA jedzie do MARIOLI !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

4 stycznia br. Kredyt Bank S.A. został CAŁKOWICIE przejęty przez BZ WBK S.A... Media bardzo oszczędnie obeszły się z tą informacją ..

 

Monopolizuje nam się rynek bankowy.. Tzw. fuzje do tej pory zdjeły z rynku 76 banków , ale to z całą nie koniec.. Jeśli uważny czytelniku zauważyłeś w tivi reklamę Nordea Bank to pada w niej "wyliczanka" - Nasz Bank ma trzykrotnie więcej w kapitale niż cały system bankowy w Polsce...

Po tych słowach mam wrażenie jedno ; albo Nordea Bank ma tak duuużo , albo cały system bankowy w kraju nad Wisłą ma tak MAŁO !.. Strach się bać ! .. Za depozyty do 100 tys. euro MY obywatele RP , własnymi pieniędzmi gwarantujemy deponentom ich zwrot !.. Odpowiadamy za depozyty w prywatnych bankach jakbyśmy mieli jakiś wpływ na gospodarowanie zdeponowanymi środkami finansowymi w instytucjach finansowych należących do BOGATYCH tego świata !..

Jak u Kalego ! - jak się kręci to zyski dla bogatych a jak wtopa to kasę zwraca obywatel RP !

GRATULUJĘ ! dobrze przykumanego konceptu !...

.. a tak na marginesie : czy ktoś pamięta o fakcie konsultowania ze społeczeństwem modelu funkcjonowania systemu bankowego i odpowiedzialności NAS wszystkich za zobowiązania materialne Banku w Polsce , na okoliczność jego niewypłacalności ?..

Dowcipasom - komentatorom : że na tę okoliczność jest przewidziany Bankowy Fundusz Gwarancyjny tworzony w 50 % przez banki i w 50 % przez Skarb Państwa - wyjaśniam , że z funduszu BFG można pokryć straty jednego/dwóch banków , a ustawowe gwarancje dla depozytów do 100 tys.euro DAŁO Państwo Polskie - NASZYM PORTFELEM - !.. Obyśmy tego nie dożyli jak trzeba będzie płacić... już widzę ten jazgot : po co wpłacali ? skąd mieli ? ( uczciwy człowiek nie może mieć takich pieniędzy - a jak ukradł to mu dobrze - jest jeszcze sprawiedliwość Boska )..

A widmo wtopy CAŁEGO systemu bankowego w Rzeczypospolitej jest całkiem realne.. Obecnie panujący Rząd praktycznie za "drobne" pozbył sie właśnie kontroli nad " platynową łyżką , która karmi i broni " jakim jest PKO BP S.A. ( o tym można też przeczytać na NE ).. Złote czy srebrne uprzywilejowane akcje - ( zagłuszka dla idiotów ) - olewają nawet kundle w Brukseli.. KNF-u to nawet AMBER G się nie bał i olewał ciepłym moczem wszelakie decyzję przez nich stanowione.. Pozostałe 16 firm typu Amber G nadal funkcjonują i przyjmują kasę...oczywiście w JEDNĄ stronę - do sejfu a potem na Kajmany !.. Zwrotu kasy w tych firmach NIE PRZEWIDZIANO - nawet we śnie !.. A organa - PATRZĄ !.. Tylko NIC NIE ROBIĄ !.. Po co ?..to nie ich kasa !.. Po co ludzie głupki wpłacają !.. A jak wpłacają - to znaczy się mają i mogą stracić !..

A kryzysio sobie powolutku wchodzi na "zielona wyspę" , już 14 % bezrobocia JEST ! a będzie więcej !..Sądy odmawiają przyjmowania wniosków o upadłość - bo nie mają mocy przerobowych ..Redukcje i obniżka uposażeń - to NORMALKA !.. Komornicy zajęli juz prawie 5 ( słownie: pięć ) milionów kont bankowych naszych rodaków : nb. ciekawe na CO liczą ci optymiści ?... na to , że mając zajęte konto bankowe obywatel będzie na nie wpłacał choćby jednego grosza ?.. No już takimi idiotami nie jesteśmy !.. A utrzymanie konta cokolwiek ale kosztuje bank... 5 milionów po choćby 10 zł / miesięcznie to 600 milionów rocznie.. nie w kij dmuchał !..

Inflacja i wzrost kursu walut jest pewna jak w BANKU !.. A ropę i gaz płacimy w USD , cena paliwka walnie w całą gospodarkę i rolnictwo ( nawozy = cena gazu ) ,nie będę straszył , że 2,5 miliona kredytobiorców hipotecznych mając zobowiązanie walutowe będzie ze smutkiem musiało poinformować bank , że jest kiszka i kasa BUBU !.. Komornicy masowo zaczną popełniać samobójstwa bo na licytacjach nic nie sprzedadzą więc nie zarobią a w kancelariach trochę ludzi pracuje więc pensyjki i ZUS-ik i podatki płacić  trzeba... Bo jak nie to KOMORNIK ! - na komornika ! , a na niego jeszcze jeden komornik !.. Ludzie Kafka to pikuś !...

IDĄ wesołe czasy.. czym tu sie przejmować ?..

Pan Pawlak podpisał na wieczność (nieomal) kontrakt z Federacją Rosyjską , BIERZ I PŁAĆ - znaczy się wziąłeś czy nie to i tak płacisz , co w wolnym tłumaczeniu oznacza , że jak rafinerie muszą przerobić ropę i nie sprzedadzą benzyny to będą ją zmuszone nalewać do butelek, by ją zmagazynować gdy rynek z powodu ceny jej nie wchłonie..

Producenci butelek już zacierają ręce..

A w Sejmie ?.... o związkach partnerskich !... A o gospodarce ?... Ni słówkiem !.. Nikt się na tym widocznie nie zna.. więc po co strzępić jęzora !.. Słusznie !..

Dla ciekawskich szczególnie przyzwyczajonych do wożenia dupy samochodem , informacja , że jak już będzie kicha z motoryzacją - z PKP już jest - to na zdjątku - u góry - przedstawiłem alternatywę dla komunikacji miejskiej , a jak ktoś bardzo by chciał dla krajowej , to trzeba na daszku przyczepić bagażnik na siano dla kunia....

I W DROGĘ do EUROPY !

WIŚTA - W I O  !!!

KOMENTARZE

 • @Małgorzata Pietkun 21:32:50
  SERDECZNIE przepraszam za popełniony błąd !
  Potwierdza to moją tezę , że " dobre " idzie szybciej jak dochodzące do mnie informacje z Krajowej Rady Komorniczej...
  Raz jeszcze PRZEPRASZAM !
 • @t-rex 23:25:56
  To że w państwowej kasie cienko z gotówką to prawda. Za to mamy
  basen Narodowy, mamy też bilion długu publicznego , okolo 600 tysięcy bezrobotnych spacerująctch od śmietnika do śmietnika.
  A jeszcze będziemy powódż o której nikt nie mówi, bo i po co wilka wywoływać z lasu.
  Brakuje nam jeszcze do kompletu grypy w Sejmie AH1N1.
 • Jakie sankcje?
  No to będzie jazda na całego. Komornicy nie wydolą. Fotoradary się nie spłacą. Sądy się nie wyrobią. Gospodarka zdechnie. Zastanawiam się tylko jakie sankcje za ten stan rzeczy zastosowac wobec Platformy?
 • --------- wet za wet :::))))))))))
  http://www.demoty.pl/344334334-56301

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej