Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

....TRUDNE KUMANIE !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to takie trudne do przykumania , że najbardziej ruchomym świętem jest KONIEC ŚWIATA !

 

Do tej pory żyłem w idiotycznym przekonaniu , że ja i paru podobnych mi wierzymy w Mikołaja , Batmana i Królewnę Śnieżkę.. Nasłuchałem się różnych bzdur za pacholęcia i proces utrwalania - długi ze względu na wrodzoną ociężałość umysłową - na tyle zaciążył na moim postrzeganiu rzeczywistości , że 24 grudnia odruchowo odwracam się za siebie by nie przegapić okazji zobaczenia Dziadka Mroza..

Od paru miesięcy - z każdym dniem bliższym 21 XII roku 12 - pozbywam się nabytych kompleksów na rzecz setek milionów    " mądrych inaczej " ( zwanych potocznie idiotami ) , których owładnęła myśl o końcu świata dnia 21 tego miesiąca..Zrozumiałym nazwałbym zachowanie Amerykanów w październiku br. mieszkających na wschodnim wybrzeżu , gdzie spustoszenie i 250 ofiar spowodował huragan Sandy... Ponad 60 miliardów USD strat położyłoby na łopatki niejedno państwo...w tym Rzeczypospolitą..to już na 100 %..Nam bez Sandy i huraganu niewiele potrzeba aby 10 milionów Polaków za tygodni kilka nazwało swoje położenie socjalne - końcem świata..Jednak rekordami głupoty i brakiem dobrego smaku nazwać należy poważnych - do tej pory - naukowców , polityków , dziennikarzy , którzy niby tak dla jaj a właściwie by w tani sposób coś rzec i się "zapromować" w mediach stygmatyzują  datę 21 grudnia i następujący z nią kataklizm , armagedon i inne rozwolnienie żołądka na niespotykaną dotąd skalę..

Takie pieprzenie bez sensu to broń - ludzkiej zagłady - obusieczna... To że parę firm w USA i Rosji chce zarobić "porządny" grosz na półgłówkach , którzy zrobili kasę nie za bardzo sie trudząc - to jestem w stanie zrozumieć , ale wprowadzanie takiej paniki - poza aspektem finansowym - może... i z całą pewnością powoduje LUDZKĄ ŚMIERĆ !!!...  BEZSENSOWNĄ !... W Japonii liczba samobójstw w ostatnim okresie wzrosła o ponad 200% , wzrasta też w USA i... Europie , ale tu tzw. czynniki rządowe nałożyły klamrę na usta mediów celem "niepopularyzowania" końca świata ze względu na rosnącą ilość aktów samozagłady..

W  kraju  nad  Wisłą   AMATOR  astrologii  i  nauk  pokrewnych  Patrick  Geryl .. ( Belg - znaczy się Nasz z UE ) sprzedał swoje tytuły : Proroctwo Oriona na rok 2012" " Światowy kataklizm w 2012 roku " i " Jak przeżyć kataklizm roku 2012 " w nakładach o których Panu Tadeuszowi się nie śniło..

Najbardziej ubawiła mnie infromacja , że w małym królestwie Afrykańskim Lesotho - leży w Górach Smoczych na wys. powyżej 2000 metrów  n.p.m. - król odmawiał w ostatnich latach wydawania wiz i zakupu ziemi dla obcokrajowców celem uniknięcia zalewu "turystów - końcoświatowych" a teraz okazuje się , że skorumpowani urzędnicy tego królestwa sprzedali kilka razy więcej ziemi jak w ogóle Królestwo posiada... Zrobiła się międzynarodowa chryja bo nabywcy poprzez rządy swoich państw wywierają naciski by Król ziemię zapłaconą wydał !.. A tu ziemi wolnej NIE MA.. Wsio prodane !.. Diengi priepite !..i na szcziotach w Zurichu... Dla nie kumatych informacja Król ze świtą bawił z wizytą przyjaźni w Państwie Federacji Rosyjskiej , gdzie urzędnicy podpisali - może po pijanemu - prawo pośrednictwa sprzedaży ziemi Lasotho  biurom rosyjskim , a te w " dobrej wierze " sprzedały miast królestwo to nieomal całą Afrykę... A CO ?.. Lesotho się oprze końcu świata to i Afryka też - jaka różnica i tu i tu mieszkają murzyni..

Na niewiele się zdało opublikowane przez NASA na swojej stronie internetowej uspokajające oświadczenie , że szybciej z Laponii przyjedzie Św. Mikołaj jak 21 grudnia COŚ  zagrozi ziemi ! .. Kasa się kręci na niespotykaną dotąd skalę. Wszyscy niby tak przypadkiem straszą się - I NAPĘDZAJĄ KASĘ - spryciarzom..Sprzedano Lesotho wraz z wieloma państwami obok leżącymi.. W Pirenejach tłok jak na Marszałkowskiej..  W górach całej Ameryki już brakuje wolnych działek , w Hiszpanii z impetem ruszyła sprzedaż miejsc WYJĄTKOWO bezpiecznych NA KONIEC ŚWIATA !.. No pełen dom wariatów !..

Myślę , że gdyby nie kiepsko kumajacym Majom do głowy przyjść mogła koncepcja , że za okres jakiś ich nie będzie, a napędzać będą kasę swoim autorytetem iluś tam cwaniakom toby wyrzeźbili skład napoju zwanego "Majowy Bimber" ,  a nie podawali datę końca kalendarza związaną z ich rytuałem religijnym... o którym dostępność dla obecnej wiedzy jest równa zeru..

Proponuję Naszym - i nie tylko -  dzielnym znudzonym polityką dziennikarzom..

Zbliżają się święta.. jak już dla wielu ludzi - nie tylko w Polsce - jest biednie to nie dokładajcie tego by było STRASZNIE !!!...

WESOŁYCH ŚWIĄT RODACY... jak ma być koniec to niech będzie ICH koniec , a ja wznoszę toast za NAS i szlag z NIMI.. ( szlag każdy może dowolnie zmieniać )... praw autorskich nie zastrzegam..

 

(..kolega udał się na zakupy prezentu dla żonki , zachciało mu się kupić jej biustonosz..nie znał rozmiaru... Ekspedientka zapytała ?.. - takie jak arbuzy - nie !..jak pomarańcze ?..- nie !..no może jak cytryny ?..- nie !.. to może jak jajka ???.... nooo tak !... ale sadzone !!! )

 

KOMENTARZE

 • Kalahari
  No proszę. Afryka sprzedana wraz z Saharą i Kalahari trzykrotnie a nam ościenni zarzucają ciągoty do złodziejstwa i cwaniactwa, bo kiedyś ktoś tam komuś kolumnę Zygmunta sprzedał.
  Pozdrawiam
 • @
  Niestety my wierzymy w te same bajki w które wierzyli Majowie.
  Te same kręgi wtajemniczonych kapłanów nami manipulują, bez względu której to dotyczy strony - lemingowej czy katolickiej
  Kiedyś przy każdym zaćmieniu Słońca ogłupiałe tłumy traciły przytomność.
  Sprawę Majów rozdmuchała głównie Fundacja Rockefellera, a potem przyklejały się jak zwykle inne mniejsze organizacje i ruchy.
  Badają po prostu wpływ tego typu informacji na społeczeństwa.
  Wpływ jest oczywiście zgubny dla psychiki ludzkiej.
  Pojawia się najczęściej nihilizm i ateizm.
  Jest w internecie wiele opracować dziennikarzy śledczych którzy dotarli do źródeł tej manipulacji.
  Majowie byli prostymi ludźmi którzy zostali podbici przez spadkobierców starożytnej wiedzy babilońskiej
 • Niestety my wierzymy w te same bajki w które wierzyli Majowie.
  Co to znaczy my? Niech każdy mówi za siebie!!!
 • @jaDOCENT 09:02:01
  Oj przepraszam
  Rzeczywiście zapomniałem o Panu:)
  Tak na poważnie chodziło mi o naszą cywilizację "zachodu / "chrześcijańską", jako ogół zjawisk społecznych, a nie konkretnie personalnie.
 • :)
  Majowie wierzyli w swoje wyliczenia , które z resztą są bardzo dokładne. Problem pojawił się w momencie kiedy my te obliczenia odkryliśmy i zaczęliśmy pisać różne aneksy i teorie , zakrzywiając już nie tylko historię ale także teraźniejszość.
  Oni obliczyli że w 2012 Ziemia będzie się przemieszczać przez "równik " naszej galaktyki ale o żadnym końcu świata nikt nic nie wspominał :)
  Poza tym nasz kalendarz nie pokrywa się z ich kalendarzem, oni nie mieli lat przestępnych i ten 2012 to już chyba ostatecznie był :) Każdego z nas czeka koniec tego świata , taki indywidualny - nie ma co liczyć na groupon'a :D
  Pozdrawiam
 • jak to dobrze, że nie mam kasy, może sam bym uległ - trendowi
  .
 • @Roots 09:58:37
  Majowie wierzyli w swoje wyliczenia , które z resztą są bardzo dokładne.
  .............................................

  Nie przesadzałbym z tymi wyliczeniami
  Tego typu wyliczenia funkcjonowały w prawie każdej znaczącej kulturze, która upadła.
  Na nic te wszystkie wyliczenia. Zwykłe urojenie. Diabelska sztuczka.
  Czy cokolwiek się zmienia w naszym życiu przez to, że jakiś tam kapłan opisywał ruchy Wenus?
  Na tym polega właśnie wielkie zwiedzenie.
  Przypomina mi to opowieść Cejrowskiego, gdy mieszkańcy Amazonii nie mogli w ogóle zrozumieć po co nam zegarki.
  Cywilizacja śmierci.
  Wiedza kapłanów okultyzmu promuje właśnie takie "zegarki", uzależnia i odciąga ludzi od tego co najpiękniejsze, czyli słów Boga zawartych w Ewangelii.
 • Kłamstwo o zagładzie w 2012 r.
  http://enigma.wp.tv/?ticaid=6fb7c#m457052
 • troche tych koncow swiata juz przezylem ...
  w styczniu badz lutym 20013 - poznamy zapewne date nastepnego konca swiata ...
 • A w parafii u św. Andrzeja Apostoła na Chłodnej, ks. proboszcz prałat dr Leszek Slipek
  obwieścił, że dwóch notariuszy już czeka i jest możliwość zapisania swojego mieszkania do 21 grudnia na Kościół/parafię. Skoro ktoś jest przekonany o końcu świata to niech zrobi jeszcze jeden dobry uczynek i zapisze mieszkanie.

  Terapia szokowa jak się patrzy. Ten to ma głowę (jak uleczyć zbiorowy amok). Jednak, co ksiądz to ksiądz a nie jakieś tam tumany z TV bąkające, o jakim tam końcu czegoś tam.
  Serdeczne pozdrowienia dla ks. Proboszcza.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @Wieszczu 08:54:53
  "Majowie byli prostymi ludźmi którzy zostali podbici przez spadkobierców starożytnej wiedzy babilońskiej"

  ... a starożytna wiedza babilońskia sprowadza się do czyszczenia frajerów z kasy. Taką wiedzę to ma każdy,

  Szczęść Boże
 • @Małgorzata Pietkun 09:11:15
  "Majowie mieli wielkie poczucie humoru chyba a może liczyli, że sami na tym zarobią ;)"

  A może ich matematyka kończyła się na 21 palcach ... i to cała ich tajemnica,
  Szczęść Boże Pani
 • @panMarek 12:31:52
  Taką wiedzę to ma każdy,

  ....................

  Nie sądzę
 • @panMarek 12:33:56
  Taki Maj wstaje rano , przeciąga się i stwierdza : KONIEC ŚWIATA !!!
  Ten dwudziesty pierwszy palec stoi jak okoliczna palma..
  Zliczył raz jeszcze wszystkie 21 posiadanych palców i powtórzył :
  KONIEC ŚWIATA !!
  - synek słysząc to wziął przecinak i zapisał na okolicznym kamieniu nie kumając,że za 5 tys. lat jakieś białasy zrobią na tym kasę !..
  Ot i cały wyc !
 • @victor 12:00:47
  A po co czekac do lutego- umowmy sie juz dzis! :)
  Pozdrowienia
 • takie...
  ...pieprzenie w bambus jako temat dnia. no pieknie, cos promowac trzeba, najlepiej belkot, z ktorego nic nie wynika... poza tym, ze zona kolegi ma sadzone jajka. dobre, bardzo dobre.

  ps. taki wyboldowany tekst, to zeby sie lepiej czytalo, prawda? a dwie kropki na koncu to po jakiemu?
 • @4dick 13:05:00
  Ty wieszczu za to umiesz pisać najlepiej. Pochwal się artykułem a nie szkalujesz każdego bo dziś jajka były za twarde.
  "takie pieprzenie... " a z dużej litery nie łaska, po jakiemu to ?
  Pozdrawiam.
 • @Wieszczu 08:54:53
  majowien wierzyli w te same bajki ktore my wierzymy??? Gosciu idz sie lecz na nogi bo na glowe juz za pozno...o jakich bajkach ty mowisz???poznaj najpierw troche kulture majow ich dokladne wyliczenia ,pomysl skad mieli taka wiedza i w jaki sposob ten"ciemny"lud wedlug twojej wiedzy ,mogl ja zdobyc
 • @BrunonK 10:56:01
  "Nie przesadzałbym z tymi wyliczeniami" no masz wolną rękę zaskocz mnie ich niedokładnością.
  Nadawałbyś się na archeopatologa. Oni lubują się w decydowaniu co jest istotne a co nie .Sam fakt że coś było już nie wystarczy, trzeba jeszcze przecedzić i podrasować a niepotrzebne skreślić.
  "Czy cokolwiek się zmienia w naszym życiu przez to, że jakiś tam kapłan opisywał ruchy Wenus?" - a musi się coś zmienić? Nie jest to powód ani do negowania ich kultury ,ani żaden powód by w to wierzyć, to jest historia i fakt, który chcesz zamazać bo nie pasuje obecnie do jakiegoś Twojego modelu świata.
 • świat jest sceną- nic nie dzieje się przypadkiem
  To nie jest do końca tak ,że całą tę panikę "21.12.2012 " stworzyli tylko cwaniacy aby na tym zarobić. Oni byli tu tylko narzedziem do rozdmuchania sprawy. Elty wykreowały w mainstreamowych mediach mit końca kalendarza majów w 2012 roku i ma to swój cel. Oczywiście jest to bzdura, żadnego końca świata, nowej ery, przebudzenia i tym podobnych rzeczy nie będzie. W całej promocji tej daty chodzi tylko i wyłącznie o mentalne przygotowanie ludzi do nagłych zmian systemowych, zmian w organizacji społecznej i trybie życia. Cała wieloletnia kampania kreowania mitu 2012 roku ma za zadanie zminimalizować szok związany z czekającymi nas wszystkich na Ziemi jak najbardziej przyziemnymi wydarzeniami- zamachami , zamordyzmem, eksplodującym kryzysem i nową globalną pandemią ( testy już były- 1:ptasia grypa,2 świńska grypa).
 • @Małgorzata Pietkun 09:11:15
  Majowie mieli wielkie poczucie humoru chyba
  a może liczyli, że sami na tym zarobią ;)"

  jest wręcz przeciwnie, to my jesteśmy idiotami, odrzucamy to, ca ważne, co jest prawdą, Majowie podając koniec świata, podali że nastąpi za kilka tys. lat, tym sposobem uspokoili swój naród, że nic im nie grozi, tylko jest pewna różnica, wtedy nie znali pieniądza i żądzy jego posiadania.
 • @Wieszczu 09:27:37
  cywilizację "zachodu / "chrześcijańską",

  cywilizacja zachodu od dawna nie jest już cywilizacją chrześcijańską, a bolszewicką, a my przyjmujemy to z aplauzem na swoją zgubę, a mieliśmy ich nawrócić :))))))
 • @lju 09:39:45
  Zbudowali ruiny..."

  ruiny ????? pokaż mi budowle w europie czy gdzie indziej, która są w tak doskonałym stanie ! a to co zostało zniszczone, to poczynili nasi "bracia w wierze"
 • @victor 12:00:47
  w styczniu badz lutym 20013 - poznamy zapewne date nastepnego konca swiata ..."

  jest tylko jedyna data końca świata, reszta to oszustwa dla mamony i władania ludźmi. Datę końca podaje Apokalipsa Św.Jana, nie powiem, się zbliża , nas ona dotyczy.
 • @Paulus.Aquarius 15:10:46
  jeżeli ktoś kiedyś wykopie po nas resztki po naszej cywilizacji, to pewnie też dojdzei do wniosku, że to przewidywaliśmy nas konie świata co roku, nasze kalendarze miały tylko 12 miesięcy !!! Dziwne by było, by Majowie, Egipcjanie czy inne cywilizacje, opracowywały kalendarze na 1000 000 lat do przodu, a i tak by się znalazł jakiś mądrala, który by odkrył, że wtedy ma być koniec świata, śmiech na sali, jaj jak berety, ale co się dziwić, skoro ludzie z dyplomami i tytułami naukowymi panikują na widok czarnego kota itp. gusła. Przypomnę sekty, w których szeregach było dużo ludzi nauki i techniki po akademiach, a dali się tak łatwo manipulować, ręce opadają.
 • Szanowny Autorze....
  "...Do tej pory żyłem w idiotycznym przekonaniu , że ja i paru podobnych mi wierzymy w Mikołaja...."

  tak się składa, że Autor miał pecha, jak i wile innych dzieci, nawet obecnie, Św. Mikołaj jest jak najbardziej prawdziwy !!! Domyślam się, że Pan podobnie wprowadza swoje pociechy w ten sam błąd, a to jest poważny błąd, bo po latach dzieci wypominają, że się je oszukiwało, nie wystarcza usprawiedliwienie, że mali, nie rozumieją, dla ich dobra i pociechy itp. bzdury, jeżeli by poznały prawdę od początku, nie miały by "zgryzu", a dzieci są pamiętliwe.
  Posiadam w swoich zbiorach chyba jeden z pierwszych obrazów z wizerunkiem Św. Mikołaja. Nie wiem czemu my Polacy dajemy siebie okłamywać na naszą zgubę, dajć sobie wciskać pogańskiego Dziadka Mroza! Św.Mikołaj to nie błazen w czerwonej czapeczce , to duchowny, biskup, który obdarowywał nie tylko dziec ,ale i biednych podarkami, dzielił się wszystkim co miał, był wielkiego serca !
  Pzdr
 • Ja tam sobie konserwy kupiłem
  Lubię konserwy. Szczególnie rybne - nieocenione źródło wapnia!
  A jak nie będzie kataklizmu, to i tak je zeżrę. Tak, czy siak - wyjdę na swoje... :-)

  PS. Świeczki też mam. Lubię świeczki...
 • @Aaron Majdan 02:29:34
  Proponuję nie zapomnieć o WYBOROWEJ !!
  Ona ma właściwości lecznicze i dezynfekcyjne , a pusta butelka też znajdzie zastosowanie w tych końcoświatowych zgliszczach..
  ...puszek też nie wyrzucać !..metal !... nada się na wiele okazji..
 • @222 Legionista 03:14:56
  ...właśnie " moja władza domowa" dopatrzyła się słowa WYBOROWA.
  I stwierdziła że koniec świata to może być ale, po jej trupie.
  A silna jest w rękach jak mało kto...nie daje mi pisać...:-(.
 • @222 Legionista 03:14:56
  Puszki zbieram. Za "Wyborową" nie przepadam - polecam "Żytniówkę", jest tańsza...:-). Zawsze mogę polegać na moim sąsiedzie (rocznik 1939), który pędzi bimber ze wszystkiego... Taki trochę Jakub Wędrowycz... :-)
  Pozdrawiam
 • KONIEC ŚWIATA
  Koniec świata w Polsce zaczął się dawno - w 1989 r. w dniu rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu i trwa do dziś. W latach 2005-2007 przyhamował go rząd PiS-u, ale od 2007 r. koniec świata znacznie przyspieszył.
  Najwięksi sprawcy końca świata:
  1. Leszek Balcerowicz.
  2. Lech Wałęsa.
  3. Donald Tusk.
  4. Jan Vincent Rostowski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej