Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

..MATKO !.. czy było warto ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

( zdjęcie wykonałem w czasie wczorajszej modlitwy o godz. 16.00 ) Jak wielu Polaków targany wątpliwościami z życia dnia codziennego, idąc do Sanktuarium Matki Patronki Narodu Polskiego zadawałem sobie pytanie ?

MATKO !.. - czy warto było ?..

Tak wiele ofiar i cierpień.. Tak wielu dla sprawy oddało życie , zdrowie , młode lata i NADZIEJĘ , że w zamian otrzymamy WOLNOŚĆ , RÓWNOŚĆ I DOSTATEK DLA WSZYSTKICH !!!

A po chwilach kilku okazało się , że POŁOWA z NAS , obywateli Rzeczypospolitej " wywalczyła " sobie skrajną nędzę , biedę , upodlenie i beznadzieję...

W nagrodę 3 miliony młodych Polaków mogło wyjechać " na saksy " - na zmywak - do tych co pomagali NAM rewolucyjnie zmienić ustrój..

ONI zawłaszczyli do spółki z " cwanymi rewolucjonistami " cały majątek wytworzony przez NAS wszystkich.. Ukradli banki , huty , najlepsze firmy i przedsiębiorstwa... Zamknęli stocznie i inne zakłady pracy , by nie konkurowały z ich firmami.. Zabrali wszystko to co przez 71 lat od momentu odzyskania wolności całe pokolenia Polaków wytworzyły...w/g podłego hasła  " fabryka jest tyle warta ile złodziej chce dać ".. Pod hasłem " wolności " oni zabrali majątek a nam pozwolili "bezkarnie" na to patrzeć.. Kupili wszystkie media byśmy czuli , że one są już niezależne - WOLNE - i w NASZYM imieniu mówią nam to co ONI chcą byśmy myśleli , że MY sami to wymyśliliśmy i tak jest w rzeczywistości..

Jak nie lubimy Gazety Wyborczej to możemy jej nie kupować i zafundować sobie Rzeczypospolitą.. tak czy owak sierżant Nowak... ONI wiedzą jak nami manipulować i wolną ," demokratyczną " Ordynacją Wyborczą, byśmy w wolnych wyborach mogli ICH wybrać i uznawać ICH wybór za swój..

Jak ci się nie podoba Tusk to możesz głosować na Palikota , Kaczyńskiego lub PSL..a wynik wyborczy i tak będzie korzystny dla NICH.. Jak złożysz protest wyborczy to i tak Sąd Najwyższy odpowie 34 tysiącom skarżącym , że co prawda protest jest zasadny ale i tak nie zmieniłby wyniku wyborczego.. więc zamknij się aktywisto bo PKW i SN jest niezależne od kogokolowiek i czegokolwiek.. a w ogóle to wracaj do pracy i ciesz się , że ją jeszcze masz , bo kilku milionom jej już zabrakło..

Z każdym dniem dowiadujemy się , że tu i tam , że jutro i wczoraj zamknięto zakład pracy a ludzi posłano na bruk.. Na bruku czy pod tzw "mostem" jest już 500.000 Polaków , a miejsc w noclegowniach 120 tys.. jeszcze zima się na dobre nie zaczęła a już "z wychłodzenia" zmarło 30 osób..śmiem twierdzić , że do końca zimy umrze na mrozie pół tysiąca z NAS... A średnia pensja w Polsce to 4018 zł..to jak średnio tyle ma Polak to czemu umiera pod mostem z głodu i zimna ?.. Hotel za 60 zł doba to 1800 zł miesięcznie a za 2218 zł da się przeżyć i na Sylwestra do Egiptu pojechać...

CZY WARTO BYŁO WALCZYĆ Z KOMUNĄ ?... niech by sobie była.. praca była dla każdego , służba zdrowia - dla każdego , wakacje dla większości dzieci i pracowników , podręczniki szkolne za darmochę , mieszkania za grosze , nikt nie umierał z zimna i głodu , posiłki dla wszystkich dzieci w szkołach , z rent i emerytur dało się wyżyć , kościoły się budowały w ilościach większych jak dzisiaj , jak się szło na pochód 1-majowy to milicja nie pałowała i nie polewała wodą ,  o strzelaniu do manifestujących nawet nie wspomnę .. FAKT!!!.. nie było Gazety Wyborczej i TVN-24 ale czy to jest najważniejsze w życiu ?.. CO ?.. do sejmu nie można było się kandydować, bo to było zastrzeżone dla NICH !.. Ok.. ale dzisiaj dokładnie tak samo jest to zastrzeżone dla NICH !... CO ?.. nie można było pyskować na władzę !.. a dzisiaj można ?..Jeśli tak to po co największa w świecie ilość podsłuchów i środków inwigilacji obywateli - oczywiście - pod hasłem wolności obywatelskiej.. inwigilacja za komuny to Pikuś ( pan ) w stosunku do dzisiejszej w tzw. demokratycznym państwie !..

Jak student kończył szkołę to miał pracę bądź dostawał nakaz pracy a dzisiaj 50 % absolwentów szlifuje bruki albo wyjeżdża " na zmywak " do tych co przegrali II wojnę światową..

Wtedy władza nie kradła na taką skalę a dzisiaj kradnie w "biały dzień" i to miliony złotych..Wtedy PGR-owcy żyli jak pączki w maśle a dzisiaj zdychają z głodu albo tyrają u bauera - na czarno..Pozostali mają tyrać do 67 roku życia bez względu na płeć... co przypomnieć , ze za komuny do 60 kobiety i do 65 mężczyźni , a wiele grup zawodowych o wiele lat krócej !.. Co nie stać Polski na luksus godnej starości ?... bo co?.. kasy nie ma?.. bo zdecydowaną większość, żeby nie powiedzieć wszystko... UKRADZIONO !!!

Wywalczyliśmy sobie GOŁĄ wolność... z naciskiem na gołą !..

To w czym lepsza jest ta wolność i demokracja ?.. W nędzy , bezrobociu , głodzie, windykacji długów i podłości komorników ?.. a może w poczuciu , że można nic nie robić i sobie odebrać życie - 7000 osób w 2011 r.- albo bez paszportu wyemigrować na zachód ...

Może nie byłem na tej lekcji , albo po prostu jestem głupi , ale stojąc wczoraj w kaplicy Matki na Jasnej Górze całkiem poważnie zadawałem sobie pytanie :

MATKO !... CZY WARTO BYŁO ?

 

KOMENTARZE

 • @ 222 Legionista
  Ja nie umien odpowiedzieć Ci na tak postawione pytanie Matko ...czy warto było. Ale odnoszę takie wrażenie że kraj nasz jest na jakimś cholernym zakręcie. Wszystko umyka nam z naszych rąk. Zostaje wyjazd za granicę dla młodych. A co z resztą ...:-(
 • *5 za post.
  Pana wątpliwości najlepiej rozumie tylko ten, kto w tamtych czasach
  żył. Czy było warto okaże się gdy z naszych błędów naukę i wnioski
  wyciągną następne pokolenia. Jak na razie nasz naród jak przed szkoda
  tak i po szkodzie jest głupi. Pozostaje mieć nadzieje tylko w przyszłości
  gdyż teraźniejszość jest zatrważająca!
 • Show mast go On!
  Kurtyna jeszcze nie opadła.Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.Cóż innego nam pozostało jak nadzieja?
 • Jasne, ze było warto!
  Jasne, że było warto!
  Czy nie widzi pan , że sytuacja zmieniła się o 360 stopni?
 • @autor
  Proszę mi tutaj pod pozorem patriotyzmu nie przemycać lewackiego bełkotu.
 • @Płotka 10:56:19
  TAK JEST PANIE GENERALE !
  T A K JEST !

  Pocałuj mnie w dupę !
 • Przegraliśmy
  Oj, warto, warto, tyle tylko, że my tę walkę z komuną przegraliśmy.
  Pozdrawiam
 • Wych.jani
  Z pewnością sama intencja była jak najbardziej szlachetna, jednak prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego szanowny autor pyta o to czy było warto Matkę Boską Częstochowską ?
  Co Matka Boską Jasnogórska ma wspólnego z zagrabieniem dóbr narodowych przez komuchów ?
  Czy to Ona namawiała nas do tego, żebyśmy walczyli z komuną i dawała nam rady?
  Nie. Sami się namówiliśmy. I była to słuszna decyzja, tyle tylko, że komuchy nas wych.jali.
 • @Małgorzata Pietkun 11:26:13
  ***ło matko, a ten znowu...***

  Może to jakoś Szanowna Pani rozwinąć, bo trudno mi się do tego odnieść.

  Pozdrawiam
 • @222 Legionista 12:01:32
  Rozmienia się Szanowny Pan na drobne i z przykrością na to się patrzy..

  Co do Pańskiej propozycji to primo nie znamy się na tyle , secundo na przyjemność trzeba zasłużyć.
 • @Małgorzata Pietkun 12:50:12
  A niby czego Pani zdaniem nie zrozumiałem, czy może tego ,żę pod pozorem troski o stan państwa i osób je zamieszkujących pan 222Legionista uprawia kryptoreklamę PRL-u pod hasłem wprawdzie za komuny było źle ale teraz jest gorzej? Czyli co, używając języka autora jest kiepsko bo mamy syfilis , a kiedyś to co najwyżej przytrafiały nam się rzeżączki? No proszę się nie ośmieszać. Do tego oklepane, a co ważniejsze niezgodne z prawdą przykłady o darmowej szkole, wczasach pracowniczych itp.

  pozdrawiam
 • @Płotka 13:49:20
  "... a co ważniejsze niezgodne z prawdą przykłady o darmowej szkole, wczasach pracowniczych itp...."
  Z którego rocznika pan jest że ma takie wiadomości?

  (Jeżeli o znaczenie wyrazu "darmowe" chodzi to każdy zdawał sobie
  sprawę iż wtedy państwo brało większość wypłaty oddając społeczeństwu tylko okruchy.
  Dzisiaj większość nie ma nawet okruchów, czyli darmowej szkoły,
  wczasów pracowniczych itp. Nie trzeba być "komunistą aby to zauważyć)
 • @ Autor
  To prawda. W PRL nie było darmowej szkoły a już tym bardziej darmowych książek. Pamiętam jak odkupowałem używane książki od starszych kolegów bo raz, że nowe były tylko dla dzieci komuchów a dwa, nowe były bardzo drogie (czyli znów dla prominentnych komuchów)
  A jeżeli ktoś w tych czasach dostawał nowe, nowiusieńkie książki za darmo to musiał być chyba nie lada ...................dopowiedzcie sobie sami .
  Wczasy tak samo. Pod gruchę i owszem jechali, kapusie, donosiciele i zakładowi oficjele.
  Pan Legionista zanim napisze, niech może raczy zapytać ile razy moi rodzice dostali dofinansowanie do wczasów. NUL
  Pół żartem-półserio można pisać i owszem, fajnie się czyta jednak dobrze byłoby, żeby autor felietonu nie przeinaczał faktów, nie upiększał tamtej chorej, okrutnej, zakłamanej rzeczywistości.....................no chyba, że żył w innej, tej lepszej rzeczywistości.
 • @tańczący z widłami 14:14:49
  A ja myślałem ,że w tym "wariactwie" jestem osamotniony.

  pozdrawaim
 • @Stara Baba 14:04:13
  Z wystarczająco "starego", żeby pamiętać te wszystkie "cuda" o których pisze autor w swoim poście. I jeszcze raz proszę przeczytać komentarze może wtedy dotrze do Pani o co toczy się spór.
 • @Płotka 17:22:54
  Może i nie rozumiem. Wiec o co toczy się ten spór?
 • Tak... tak...
  Z treścią rzeczywiście można polemizować zwłaszcza jeśli chodzi o realia PRL... nie było bowiem tak kolorowo... ale pytanie kluczowe tego artykułu jest zasadne... Matko... czy było warto??? Bowiem gdy przeczytałem ten tekst to realnie takie pytanie rozbrzmiało mi w głowie w kontekście np. śmierci ks. J. Popiełuszki czy uwięzienia kard. S. Wyszyńskiego. Za co oni cierpieli? Przecież nie to co mamy teraz... chociaż już sam nie wiem czy jest aż tak źle skoro w sondażach prowadzi PO. Znowu zaczyna grasować "seryjny samobójca" jak za komuny w latach 80'. Za komuny jednak wiedziało się gdzie szukać Prawdy bo była w Kościele... a teraz? Ksiądz Boniecki chce usuwać krzyż z sejmowej sali, choć przyznać trzeba gdy patrzy się jakie ustawy przechodzą w cieniu tego krzyża to rzeczywiście płakać się chce... ale przecież powyższy ksiądz nie z tego powodu chce go zdjąć... a dlatego że w oczy kłuje tych którzy te ustawy przyklepują by nic nie wzbudzało w nich wyrzutów sumienia.
 • nie było Pana
  "Gdy upadło powstanie, Wokulski wziął się do zarabiania pieniędzy. Powiodło mu się, lecz bohaterem narodowym nie został po dziś dzień" - Stefan Kisielewski - Kisiel.
  Powiedział również, że "droga do demokratycznego kraju to droga przez biedę, nędzę i ubóstwo", apele przed obrazem Matki Boskiej to powrót do średniowiecza tak umysłowego jak i demokratycznego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej