Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

...WÓJT , PROBOSZCZ I RZEŻĄCZKA...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W gminie Jajca Górne w sali kolumnowej Urzędu Miasta i Gminy świętuje 30-rocznicę święceń kapłańskich proboszcz miejscowej parafii...

Z tej okazji salę wypełniały tłumy miejscowych znakomitości.. W powietrzu unosiły się zapachy samych lepszych wód i perfum : Przemysławka , Brutal  i inne CoCo - spoko...

Emilenencja siedząca na vipowskim miejscu w otoczeniu przybranym kwiatami , przetkanymi literatkami o pojemności 100 gram , czując się w obowiązku zagaiła wstępniakiem wzorowanym na Kropce nad I - red. Moniki Olejnik..

.... : Gdy 30 - lat temu przybyłem do tej parafii zadałem sobie pytanie " gdzie ja trafiłem , jaka owczarnia mnie tutaj potrzebuje ? ".. Zaprosiłem miejscowych wiernych do przywitalnej , gorącej spowiedzi...

Pierwszą osobą , którą tu wyspowiadałem był młody , przystojny mężczyzna , który wyznał , że zdradza żonę z jej siostrą od której złapał wstydliwą chorobę - rzeżączkę , którą to " poczęstował " sekretarkę swojego szefa... Nie wiedział wtedy , że jego szef za posadę kierowniczki dojarni uraczył tym choróbskiem jego córkę Donaldę.. Córka miała chłopaka o imieniu - perspektywicznym - Jarosław , on również został hojnie obdarowany lepszą... znacznie lepszą odmianą tryperka , wszak lepsi piją Pepśi..Jarosław , gdy Donalda wydajała wieczorny udój pogrywał z żoną w tysiąca , ale gdy dojenie się ciut przedłużało a tysiąc robił się ciut za szybko - ze wskazaniem na ciut - bzyknął przyszłą a niedoszłą teściową skutkiem czego złapałem rzeżączkę podwójnie.. Tak przygotowany do erotycznego życia moja spowiadająca się owieczka pojechała do powiatu gdzie w rozkosznym uniesieniu przekazała pałeczkę żonie miejscowego burmistrza..

Burmistrz jako wzorowy katolik uciechy cielesne uskuteczniał li tylko w miejscowym żeńskim zakonie , w którym i ja również kilka razy w miesiącu spowiadałem... niestety nie tylko... Czas  nieubłaganie wyjawił smutny fakt po którym okazało się , że i ja ZŁAPAŁEM !...

   ... Na salę z impetem wpada Wójt i już od drzwi w pokłonach kaja się  za 20-minutowe spóźnienie spowodowane wizją lokalną w powiatowym żeńskim zakonie... Przepraszając zajął miejsce obok proboszcza , poprawiając sumiastego wąsa wdzięcznym barytonem zapodał :

- ... doskonale pamiętam ten dzień , w którym nasz dostojny jubilat zawitał do naszej parafii.. Zresztą nie będę się chwalił , ale miałem zaszczyt być pierwszą osobą , którą nasz proboszcz WYSPOWIADAŁ !!!..

MORAŁ NA DZIEŃ DZISIEJSZY :

KTO SIĘ SPÓŹNIA , NIECH SIĘ LEPIEJ NIE ODZYWA !

    W dniu wczorajszym Minister od Zagranicy Radosław Sikorski , krytyczny dotąd wobec prób zaangażowania USA i Unii Europejskiej w sprawę katastrofy smoleńskiej SAM i TERAZ poprosił swoją odpowiedniczkę w UE Catherine Ashton o pomoc w odzyskaniu wraku tupolewa 154... 21 grudnia odbywa się szczyt UE - Rosja i szefowa unijnej dyplomacji z prośby naszego ministra miałaby formalnie podnieść kwestię zwrotu szczątków samolotu..

Mogę ten fakt ponownie opatrzyć li tylko jednym komentarzem :

- kto sie spóźnia , niech się lepiej nie odzywa..

 

KOMENTARZE

 • @rerak 03:28:11
  Tfu....tfu...
  ...jestem wzruszony !
 • @autor
  Stary tym razem pojechales po bandzie! Gdybys akcje swojej historyjki przeniosl do synagogi lub meczetu, albo chociaz do cerkwi to nadal moglbys uchodzic za "kozaka" legioniste, a tak to wychodzisz na zwyczajnego obszczymurka. Mam nadzieje , ze byl to li tylko nie zamierzony wypadek przy pracy wiec tym razem jeszcze

  Pozdrawiam
 • @autor
  Kapitalne !
 • @autor
  Po co ten wstęp?
 • @Małgorzata Pietkun 10:43:38
  Szanowna Pani Małgosiu, jako że zostałem wywołany do tablicy pozwolę sobie odpowiedzieć. Nie na miejscu to jest tekst Legionisty i myślę ,że jak sam się nad tym zastanowi to przyzna się do tego jak na prawdziwego Legionistę przystało, po drugie proszę nie używać słów których znaczenia nie do końca Pani rozumie. I ostatnia uwaga, proszę komentarze czytać ze zrozumieniem wtedy będziemy mieli jakąś wspólną płaszczyznę do wymiany poglądów.

  Pozdrawaiam
 • Tak jest.....
  Szargajmy świętości, bo jeszcze za mało sprofanowano miejsc świętych i za mało zamordowano księży!!
 • @Paweł Pietkun 09:59:07
  Bywają różni księża, ale tylko moralny karzeł będzie kwestie PO-lityczne rozgrywał szargając świętości. Także moralny karzeł będzie to PO-pierał.
 • @Małgorzata Pietkun 10:43:38
  Alegoria może i "doskonała" ale życzę "doskonałego" samopoczucia, gdy zginie kolejny kapłan, spłonie kolejny kościół bądź ktoś wypisze się z Kościoła.
 • No nawet
  fajna historyjka, ale raczej na grilla wśród wypróbowanych przyjaciół, bo tu część nie pojmie, co bardziej święci się oburzą święcie, ... w sumie szkoda ?
  Aha: kiedyś jechałem pociągiem z dwoma dość rubasznymi zakonnikami; no ci to dopiero znali kawały ! z bolacym od śmiechu brzuchem spytałem się ich jak to jest: czy opowiadanie taaakich kawałów to grzech ?; otóż nie, ale tylko do czasu jak innych się nie gorszy ! To chyba jest b. dobre rozgraniczenie ?!
 • Drogi Leginisto.
  Chciało by się pana traktować poważnie, bo i śmieszny i inteligentny.
  Jednak jeśli chciałby Pan w politykę, nie zagłosuję bo już jeden kabaret oglądam na co dzień. Mimo wszystko uwielbiam Pana, oraz alegorie które raz po raz drogi Pan, nam ukazuje. Pozdrawiam
 • Średnio zabawne.
  Puenta sama w sobie niezła....ale:
  Ksiądz, który zdradza tajemnicę spowiedzi?
  I jeszcze łamie obowiązek celibatu, na dodatek w żeńskim zakonie?
  Koniecznie trzeba było używać takich środków?
 • @bodziopl 11:52:26
  A czy oni, ci rubaszni zakonnicy kpili z samych siebie, czy też po prostu opowiadali soczyste dowcipy z życia społeczeństwa?
 • @Małgorzata Pietkun 12:30:25
  A kto Panią upoważnił do takiej oceny? Zapewne ważniejsza jest Pani od samego Pana Boga!!
 • @jaDOCENT 11:15:25
  "Szargajmy świętości..."

  Jakie swietosci???
  Czy ksiadz=swiety???

  Naucz sie odrozniac to co swiete, od tego co swiete nie jest!
 • @bar-bara 15:04:46
  Ja wiem, że to Pani decyduje o tym co jest święte. Dlatego biję się w piersi.
 • @jaDOCENT 15:13:42
  Czy kiedykolwiek czlowieku slyszales o Bogu, o Jezusie Chrystusie - Slowu Boga? Czy wiesz, ze istnieje Pismo Swiete?
 • @jaDOCENT 15:13:42
  Czy nastepujacy tekst jest wedlug ciebie lepszy, gorzzy, czy szarga swietosc?

  "o weselu w Kanie wszyscy leżą skacowani i jęczą "wody... woooody!" Podnosi sie Jezus: - Przyniosę.
  - Nie!!! Tylko nie ty!!!

  Z sąsiedniej beczki:

  Przyprowadzili do Jezusa jawnogrzesznicę. On mówi: "Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień". I nagle kamień leci.
  A Jezus na to: - Mamo, przecież prosiłem, żebyś się nie wtrącała!

  I z następnej:

  Jezus z Matką Boską zstąpili na Ziemię. Przechadzają się ulicą i widzą jak skini kopią staruszkę. Na to Matka Boska mówi: - Słuchajcie chłopcy, przestańcie. Jak już koniecznie chcecie kogoś skopać, to skopcie nas. Skini nie namyślając się długo zrobili to. Po wszystkim obolały Jezus podnosi się z chodnika, otrzepuje i mówi: - Wiesz matka, ty jak już coś powiesz.."

  Jest to drugi koment z:
  http://delfin.nowyekran.pl/post/72890,klucze-do-uzdrowienia

  Wedlug mnie ten wlasnie tekst szarga swietosc!
 • LUDZIE !!!!
  Czy aż tak trudno odkryć , że moją inyencją było przedstawienie zachowania Min. Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego:

  W dniu wczorajszym Minister od Zagranicy Radosław Sikorski , krytyczny dotąd wobec prób zaangażowania USA i Unii Europejskiej w sprawę katastrofy smoleńskiej SAM i TERAZ poprosił swoją odpowiedniczkę w UE Catherine Ashton o pomoc w odzyskaniu wraku tupolewa 154... 21 grudnia odbywa się szczyt UE - Rosja i szefowa unijnej dyplomacji z prośby naszego ministra miałaby formalnie podnieść kwestię zwrotu szczątków samolotu..

  Mogę ten fakt ponownie opatrzyć li tylko jednym komentarzem :

  - kto sie spóźnia , niech się lepiej nie odzywa..

  Czy to takie trudne ?
  To , że wprowadziłem żart ( może nie najmądrzejszy ) to po to żeby zwrócić uwagę na problem zachowania min.Sikorskiego..
  Przy czym tu BIBLIA ?

  PAX między Chrzecijany ?
 • @omnia 16:14:50
  Poczytaj sobie "Dzienniczek Siostry Faustyny" a dopiero głos zabieraj!!
  A z kimś, do kogo takie argumenty nie trafiają, nie prowadzi się dialogu.
  Również nie jest to post @DalfInn!!!!!!!!!!!!!!!
 • @jaDOCENT 16:48:28
  "Dzienniczek Siostry Faustyny"?
  Ja z basni wyroslam juz dawno.
 • @bar-bara 17:08:30 @omnia 17:26:07
  Tak, tak to jest bajeczka i nieautorytatywne!!! Tylko wasze jehowe pi....nie
  nie jest bajeczka i posiada najwyzszy autorytet!!!!
 • @rerak 22:47:25
  Sz.rerak : czy mógłbyś pokazać jeden Twój tekst na tym portalu?..
  Jeden , Twój ,autorski..
  Chciałbym mieć szansę ocenić Twój tekst..
  Pieprzyć to potrafi każdy GNOJEK ! z kompleksami i zadęciem nauczyciela..Pokaż twój tekst.. Pokaż jak Ty potrafisz " układać wyrazy "..Jakim by nie był portal NE to składa się on z tekstów blogerów , które można czytać lub NIE... Ja ich napisałem na NE 159.. Przeczytało je blisko 250.000 ludzi...Ponad 15.000 osób przekazało je na Fb.. A TY CO ????
  Zarezerwowałeś sobie prawo do stawiania CENZUREK..OCEN..JEDYNECZEK..
  Nie zależy mi na takim czytelniku... możesz mnie nie czytać...sam sobie pisz i sam sobie swoje teksty oceniaj... Jak masz pluć jadem to się PIERERDOL i czytaj Chińskie tygodniki bo i tak jak zawsze nic z tego co w środku nie zrozumiesz..
  Ja pisząc nie robię tego dla IDIOTÓW !... naiwnie oczekuję , że czytelnik nie tylko umie czytać ale także rozumieć tekst i kontekst..
  DLA CIEBIE JEST TO WIDAĆ ZA TRUDNE...poszukaj łatwiejszych do zrozumienia tekstów... polecam czytankę dla pierwszoklasistów... rerak cymbale...
 • @grazss 13:40:18
  też, Oni tak "po całości" bo to i seksistowskie (zawołaj człowieku !, a żadna kobieta się obejrzy), i "z życia kleru", także wyższego, i żydowskie, i o Żydach, i gastronomiczne, i o rogaczach, ...., większość o "zabarwieniu", ale nawet kilka politycznych (na tamte czasy)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej