Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

...KAT-astralnie w POLAKÓW !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Hiszpanii 6 RODZIN !!! włada prawie całym areałem gruntów rolnych.. W tej kadencji Sejmu 30 % rolników straci ziemię…. Ile Polskich rodzin straci domy i mieszkania ? Niestety – co najmniej 20 % - na początek !

 

 Tym razem  KAT będzie Polski , topór będzie Polski , spadające głowy TEŻ będą Polskie !!!....

 

(… podatek katastralny – jeden ze sposobów opodatkowania nieruchomości , w którym wysokość podatku jest uzależniona od wartości katastralnej nieruchomości… )… Przedsięwzięcie dość kosztowne dla państwa , bo trzeba zbudować zintegrowany system informacji o nieruchomościach , co wymaga uzupełnienia i uporządkowania danych w ewidencji gruntów i budynków oraz księgach wieczystych… Jak wielu czytelników zauważyło wydziały ksiąg wieczystych od lat są komputeryzowane co wielu przyjęło z zadowoleniem  ( i słusznie ) , ale nie o WASZĄ wygodę   chodziło …

Od wielu lat tylko przelotnie wspominano o podatku katastralnym , temat bardzo rzadko komentowany przez polityków wszystkich opcji , bo ?... nie zagłosują na nas !... Tylko wygłodniali samorządowcy szczególnie dużych miast ( gdzie od kilku lat brakuje w budżetach set  - i więcej - milionowych sum ) „ naciskali „ Warszawę  o jego szybkie wprowadzenie… W dużych miastach głównie rządzi  PO więc do stolicy mają   „ bliżej „ !... Redukcja długów samorządowych w ich mniemaniu   jest możliwa tylko poprzez nowe podatki , a nie przez mądre ,  przyjazne ludziom i przedsiębiorcom zarządzanie  przestrzenią gospodarczo-społeczną podległych im terytoriów… Głupota , nepotyzm , brak kompetencji , rozpoznawanie problemów gospodarczych regionu  metodą „na chłopski rozum „  , chęć do urwania z tortu własności ogółu kawałka dla siebie doprowadziły do przeogromnych dziur budżetowych  - samorządów - praktycznie w całym kraju… Więc KAT-astrem w Polski łeb i jakoś przeżyjemy !

Dla uzmysłowienia sobie skali finansowej tego podatku - absolutnego bandytyzmu   i podłości rządzących -  przestawię jego wyliczenie :

Na giełdzie pomysłów o jego wysokości „ mówi się „ o 2 % w skali roku :

Np. rolnik – średni – ma 40 ha… wartość hektara ok. 30 tys.zł..podatek 24 tys.zł rocznie + wartość domu , zabudowań i urządzeń trwale z gruntem związanych … podatek 12 tys. zł rocznie , czyli rolnik ma do zapłacenia miesięcznie 3 TYS.ZŁ!!! Nie zapłaci !.. Nie zarobi na niego !.. WYWŁASZCZENIE !!! Powyższe dla rolników o większym areale i na lepszych gruntach z bogatszym zabudowaniem proszę pomnożyć przez trzy… WYWŁASZCZENIE !!!

Właściciel domku na działce 1500 m.kw. w średnim miasteczku … m.kw. 300 zł.. podatek 9 tys.zł rocznie + wartość domku 400 tys.zł .. podatek 8 tys.zł rocznie , czyli ok. 1500 zł podatku miesięcznie… Nie zapłaci !.. Nie wystarcza emerytura dwojga małżonków  czy pensja obojgu… WYWŁASZCZENIE !!! Powyższe w dużym mieście ( czy nie daj Bóg w stolicy ) proszę pomnożyć co najmniej przez dwa lub trzy … WYWŁASZCZENIE !!!

Dla wszystkich , którzy posiadają w/w majątek z zaangażowaniem  kredytowym  to nie tylko wywłaszczenie , ale śmierć finansowa ponieważ po wyrzuceniu ich z majątku  dług ( z narastającymi horrendalnymi   karnymi odsetkami ) będzie trzeba spłacać mieszkając  „ pod mostem „ z zajęciem komorniczym na pensji czy emeryturze do końca życia !!!..

Jakby tego było mało z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego wyszedł nowy pomysł skrócenia życia i cierpień  Polskiej biedy…

OPŁATA URBANISTYCZNA !!!...  Zasada i konstrukcja tego podatku jest identyczna jak podatku katastralnego z tym tylko wyjątkiem , że jego wysokość nie posiadałaby żadnego maksymalnego poziomu… Pełna  „ wolna amerykanka „ , radni samorządowi na swoich zbiórkach podejmowaliby uchwałę co do jego wysokości limitując go wyłącznie SWOIMI potrzebami !!!... Wspomnę jak przed wyborami podnieśli o kilkaset   procent  opłaty za przedszkola i gdyby nie interwencja przedwyborcza Tuska  luksus odprowadzenia dziecka do przedszkola byłby dla niewielu…

Te dwa pomysły WYKOŃCZĄ na dobry początek 20 – 30 %  Polaków ! A potem jaszcze i jeszcze…

Termin ich wprowadzenia ? … Ponoć 2012 r… Ponoć wynika to z traktatu akcesyjnego do Unii Europejskiej …  Ponoć wprowadzenie ich    U Z D R O W I   polskie finanse !!!

Tylko czy przy uzdrowionych polskich finansach będzie można powiedzieć o uzdrowionym  POLSKIM NARODZIE ???

Nie Panie Prezydencie ! Nie Panie Premierze !

Ten artykuł  winien mieć tytuł : NIEDOKOŃCZONE KADENCJE !!!

PS :

Proszę nie opowiadać bredni , że podatek katastralny jest w wielu krajach Europy ! Jest ! , ale obywatele tych państw płacą go bo ?..

Mają kilkaset procent większe pensje , emerytury , i ich nieruchomością są  TAŃSZE jak w Polsce !

KOMENTARZE

 • Są samobójcami ?
  Wątpię aby byli aż tak głupi bo wprowadzenie tego podatku w Polsce oznaczałoby natychmiastowe powywieszanie naszych umiłowanych ustawodawców na warszawskich latarniach.
  I już nie tylko policja ale nawet Bundeswehra nie zdołałaby ich uratować.
  Amen.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Co do ich stanu umysłowego mam duże obiekcje.
  Nie na darmo było "PO nas choćby potop" :(
 • Kto jest największym właścicielem nieruchomości w Polsce ?
  Czy nie są to właśnie ludzie szeroko rozumianej "władzy" ?
  To jedno.
  Poza tym , czy taki np. przeciętny policjant, zarabiający miesięcznie "dwa koma cóś" , nawet jak dostanie te 300 złotych obiecane przez Miłomściwie nam Panującego, będzie mógł sobie pozwolić na to by opłacić rocznie 2% wartości swego mieszkania w bloku ? Myślę że nie. A przecież obecnie jedyną nadzieją na zachowanie swej dupy w całości jest dla Władzy wierność policji.

  Szanowni Panowie, nadal nie jestem przekonany że Tusk jest aż tak głupi żeby wbijać ten gwóźdź do własnej trumny.
 • @Ptasznik z Trotylu
  .....czyli 20-30% jest cyfrą niestety zaniżoną !!!!!!
  Podzielam Twój pogląd , że Tusk nie jest aż tak głupi..
  Tylko KTO RZĄDZI TUSKIEM ???????????
 • @222 Legionista
  Są różne przykłady w historii na przekroczenie granicy"zmęczenia materiału":

  Bostońskie Picie Herbaty w 1766 r ,
  Taryfa Merilla w 1860r (USA),
  Cena kotleta mielonego w stołówce Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie 1980r,
  Spalony wózek handlarza warzyw 2011r (Tunezja).
 • @Ptasznik z Trotylu
  Przepraszam, pomyłka w dacie, Boston to był 1773r.
 • @222 Legionista
  Dużego psa nie wolno zaganiać do kąta, bo zwierzę nawet z natury łagodne, kiedy nie ma już innego wyjścia , rozszarpie gardło każdemu prześladowcy.
  Polacy są dzisiaj właśnie takim dużym psem.
  Rozpatrując sprawę ogólniej, kiedy zabierze się człowiekowi wszystko a dom jest właśnie wszystkim, to życie ludzkie , własne a przede wszystkim cudze, traci gwałtownie na wartości i ludzie nawet zazwyczaj spokojni stają się zdolni do rzeczy strasznych.
  Wiem o sobie (a jestem poważnym człowiekiem), że jestem zdolny do wszystkiego w obronie mojej rodziny.
  Odebranie podstawy życia dużym grupom polskich rodzin zakończyłoby się całkowitym fizycznym unicestwieniem władzy, która poważyłaby się na tak nierozważny krok jak wprowadzenie podatku katastralnego.
 • @222 Legionista
  Niestety tak wyrąbią ludzi. Pozdro
 • @Repsol
  NIESTETY!!!
  W rewolucję nie wierzę...Policjanci dostaną przyzwolenie na kopanie po twarzach - vide 11.11.11...........
  Jedyna możliwość to wybory... ale i tu nie ma jedności !
 • @Ptasznik z Trotylu
  Wcale nie muszą ustalac aż takiego wielkiego podatku.
  Na początek bedzie niewielki, zeby ludzie sie przyzwyczaili. Potem dołożą troche i nikt nie podskoczy.
  A tak na marginesie - gdzie sa Ci wszyscy od tzw wolnego rynku, co sie zwą liberałami? Czy jest jakis rachunek ekonomiczny na wysokosc własnie taka jak zapowiadaja tego podatku?
 • Jeszcze raz.
  Wprowadzenie podatku katastralnego w Polsce jest nieprawdopodobne.
  W sytuacji balonu cen nieruchomości, po wprowadzeniu tego podatku ich ceny mogą spaść nawet 5X.
  To spowoduje bankructwo państwa, masową emigrację, a pieniędzy braknie nawet na SS i policję.
  Gdyby taki podatek dało się wprowadzić, to już by nam go wprowadzili.
  Tak zwany podatek na podstawie rejestru nieruchomości i ich wartości (katastralny) jest najgłupszym sposobem opodatkowania.
  W USA Regan doszedł do władzy właśnie przez podatek od wartości nieruchomości, który dochodził miejscami do 5%!!!
 • @AlexSailor
  Na dzien dzisiejszy juz przez pare lat place 5~6% podatku jezeli policzyc wzgledem rzeczywistej wartosci mojej nieruchomosci. Mowisz
  ze mamy czekac na nowego Reagana?
  Wzgledem tematu to moze przytocze kilka faktow i mysli:
  W latach osiemdziesiatych aby rodzina dostawala kartki na zywnosc musiala posiadac mniej niz hektar ziemi. A ze byly to koltunskie lata i nikt nie wiedzial co i jak bedzie, duza liczba rolnikow podzielila swoje grunty i wyprzedala a ziemie z wieczystej dzierzawy oddano spowrotem panstwu. Rolnik na zagonie miejszym niz hektar wyprodukowac nic nie moze i staje sie zalezny!
  Kilka lat temu Szymon Perski obwiescil swiatu ze oni sa tak bogaci ze moga wykupic Wegry, Polske itd. Dzisiejsze banki (wiadomo kogo)
  zerujac na biedzie i niewiedzy oferuja pozyczki ktore w polowie przypadkow patrzac na nasza ekonomie (prostego czlowieka) nie beda
  mogly byc splacone. Obce banki dzieki niewyplacalnosci dluznika wchodza w posiadanie ziemi, ktora ma jakoby nalezec do narodu polskiego.
  Po twoim wpisie moge wywnioskowac ze po tym podatku ludzie stajac sie biedniejsi wyzbeda sie ziemi, ziemia automatycznie po tym bedzie mniej warta a oprocz bankierow i lichwiarzy na zakup jej przez przecietnego zjadacza chleba nie bedzie mowy. Piszesz takze ze
  to spowoduje bankrupcje panstwa.
  Przebaczcie przemyslania starego czlowieka ale czyz nie o to
  do diabla im chodzi? Aby Polska zbankrutowala i jej juz nie bylo?
 • @Stara Baba
  To będzie taktyka małuch kroków. Nie będzie to 2% tylko o.o2%.
  Nestępnie podatek takowy gminy będą ludziom podnosić co roku o jakś tam ułamek procenta.Ale NIE dla wszystkoch będzie taki sam.
  Pewnie będą jakieś ulgi i co tam jeszcze dla wybranych
  Pozdrawiam.
 • Tak podbijano kolonię, odbierano tubylcom ich ziemie. Zniewalano narody
  Pozbawieni własności i możliwości jej posiadania ( nie będzie stać) staniemy się gromadą niewolników. Ale czy jako niewolnicy znajdziemy Spartakusa?
 • @Ptasznik z Trotylu
  Kiedyś byliśmy narodem mężnych wojowników dzisiaj jesteśmy zbieraniną tłamszonych niewolników. Obawiam się że nic z tego. Zdecydowanie większa część narodu dała sobie wmówić że muszą być pokorni i posłuszni. Bo tak jest nowocześnie, postępowo, europejsko. Zapomnieli że to niewolnik ma być posłuszny a obywatel ma prawo mówić nie i walczyć o swoje.
 • Mam kilku znajomych wśród rzeczoznawców majątkowych
  bo sam kiedyś robiłem uprawnienia (niestety bez egzaminu państwowego, bo podówczas federacja uznała że wyceniaczy jest wystarczająco i przez dłuuuugi okres czasu nie organizowała egzaminów państwowych). Kliku z nich jest wysoko w strukturach federacji i ma "dojścia" do samej góry i z tego co mówią to ruch dookoła katastralnego cały czas trwa a nasila się od 2009r. I tak jak napisał Kanton nie będzie to od razu 2% ale powiedzmy 0,02 - 0,04% rocznie tak aby w ciągu parunastu lat dojść do 1-2%.

  Na razie chodzi i sam fakt zaistnienia tego podatku w świadomości posiadaczy nieruchomości i żeby ta świadomość opierała się na poczuciu konieczności jego istnienia ale i niedużego wpływu na płynność finansową jednostki (gospodarstwa domowego).

  Tak czy inaczej świnki kwiczą i wróbelki ćwierkają że się zbliża. Bo kasa potrzebna "na gwałt".
 • ale za to
  ale za to wzrośnie popyt na wozy Drzymały, czyli domki holenderskie/angielskie
 • @grzech
  Żeby to wykonać jest wiele różnych sposobów.Jedna z nich to
  obywatelskie nieposłuszeństwo. Zbliża się 13 grudnia , czy będą obchody
  na razie trudno coś powiedzieć. Ja widziałbym taki pochód złożony tylko
  z ludzi starszych .Takich po 70 roku życia. To byłby bardzo smutny
  pochód. Pozdrawiam.
 • 5*
  I jeszcze te "ponocie", tj. że ponoć Unia tak każe itp. - A mnie męczy temat, czy ta Unia to każe "ponoć", czy na pewno? Bo (niejasno kojarzę), że już było coś tam, gdzie zasłaniano się przymusem unijnym, którego de facto nie było (czyt. okłamano ludzi).
  A kataster to bandytyzm. - Ma działkę po przodkach - mam płącić za sam fakt jej posiadania?! A z jakiej paki!?
  I jeszcze margiensowo: ludzie, zróbcie sobie zapasy dóbr trwałych, bo jak od stycznia wzrośnie akcyza na diesla, to będzie jeszcze "śmieszniej" niż teraz.
 • @Ptasznik z Trotylu
  W cuda wierzysz. Lud za bardzo ogłupiały (nie jest w stanie przeprowadzić skojarzeń typu przyczyna-skutek) oraz bojący. Znarkotyzowany srańcami z gwiazdami i majtkami celebrytki.
  Ergo: ulicznych egzekucji nie będzie. Będą za to eksmisje. Tfu!
 • @Ptasznik z Trotylu
  IMHO p. Premier JEST głupi w tym właśnie stopniu. A na niższych szceblach wcale nie jest lepiej.
  Offowo: ja się już rozglądam za nieużytkiem (od tego będzie najniższy kataster) położonym blisko "mediów" (żeby było skąd podciągnąć prąd). Wodę se wykopię, oczyszczalnię se sama utrzymam. Na reszcie nieużytka będzie rosła biomasa. A na małym kawałku stanie niezwiązany z gruntem domeczek-kapsułka (25 m2) - bo na to nie trzeba pozwolenia. - Tylko tak można mieć dach nad głową i go nie wypłakać krwawymi łzami podatku katastralnego.
 • @Ptasznik z Trotylu
  "Polacy są dzisiaj właśnie takim dużym psem". Optymista z Ciebie albo może (czego zazdroszczę) obracasz się w kręgu ludzi myślących.
  Z obserwacji tzw. życia wynika albowiem, że żaden tam duży pies. Polacy są stadkiem szczurów gryzących się na wzajem. Uprzednio wykastrowanych.
 • Podatek katastralny powinien zastąpić podatki dochodowe
  Jest to zdecydowanie lepszy, mnie demotywujący podatek. Owszem jeżeli jestem już posiadaczem i państwo broni mojej własności to płacę na to państwo podatek od tej własności ziemskiej.
  Natomiast podatki dochodowe uderzają w samą chęć bycia bogatym w przyszłości i demotywują do samego działania.

  Likwidacja PIT i CIT i zastąpienie ich katastralnym jest wg mnie jak najbardziej ok. Przy czym nie każdy popiera tą ideę ale uważam, że obywatel sam powinien oceniać wartość swojej ziemi i płacić od niej podatek. Następnie każdy inny obywatel lub firma mieli by prawo odkupić tą nieruchomość za 150% wartości zadeklarowanej w zeznaniu podatkowym. Wtedy nikt by nie oszukiwał a nie musielibyśmy zatrudniać tysięcy urzędników do kontrolowania zeznań podatkowych.

  Taniej i sprawiedliwiej, bardziej efektywnie z punktu widzenia rozwoju Polski.
 • @bez kropki
  Ma Pan, Szanowny Kolego, bardzo złe zdanie o naszym narodzie.
  Polacy już nieraz w historii zdawali sie być stadem zastraszonych szczurów, jednak okazywało sie to tylko mylnym wrażeniem.

  Co do "wozu Drzymały" to polecam stronę Pana Waldemara Desk, człowieka wolnego, który od lat zmaga się z urzędniczą hordą nierobów okupującą nasz piękny kraj i przeżerającą nasze podatki: www.wdeska.wordpress.com
 • @Ptasznik z Trotylu
  Nie "złe" (zdanie o Polakach mam), tylko realistyczne.
  Zastraszone szczury, które czasem można podpuścić. I tyle. Pro-państwowego nie ma prawie nic. Takie są fakty. Trzeba powiedzieć sobie prawdę, żeby było wiadomo z jakiego poziomu starujemy z naszą pracą od podstaw:).
  Stronę P. Deska chętnie w wolnej chwili obejrzę.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Aaaa! Bo P. Deska najpewniej ma dom związany trwale z gruntem (a to błąd! Z prawa trzeba korzystać czyli stworzyć chałupkę "niezwiązaną trwale z gruntem) oraz pewnie przekroczył wymagany prawem gabaryt.
  Ja tam (jakby przyszło do budowy własnego wozu Drzymały) spierać się z prawem i urzędnikami nie mam zamiaru - wszystko legalnie, na zgłoszenie itp.:). A podatek od tego wyjdzie najniższy i tylko o to mi chodziło. IMHO walka z sytemem metodą P. Deska nie ma sensu.
 • a co z najemcami
  ciekawe jak bardzo wpłynie ten podatek na rynek wynajmu mieszkań, rząd tak bardzo potrzebuje pieniędzy ze nie zdziwiłbym się że może to być 1% lub 0,99%
 • @222 Legionista
  Wybory to są dla naiwnych
 • @bez kropki
  "położonym blisko "mediów" (żeby było skąd podciągnąć prąd)."
  Niekonieczne - można zrobić włąsną elektrownie (panele fotowoltaiczne i wiatraczek)
 • @NUS
  Można, można:). Taż o tym pisuję dobrodzieju:). Ino dość powszechnie wiadomo też, że zasilanie zewnętrzne na wszelki wyp. mieć po prostu trzeba. Poza tym maszyn budowlanych na wiatraczku nie uciągnę a nie wszystkie są na dielsa, alibo olej z Biedronki. (Legionisto, sorry za offtop - my po porstu myślimy jak tu się nie dać podatkowi katastrofalnemu oskubać.)
 • Koszty podatku katastralnego zostaną oczywiście wliczone w koszt
  odstępnego w sytuacji wynajmu mieszkania. To chyba jasna sprawa.
  Znając tych bandytów z MF podstawę do wyliczenia wartości wybiorą sobie jak najbardziej korzystną dla siebie rozwiązanie - np. średnia cena m2 działki roku 2009 albo coś podobnego tak by zabezpieczyć się przed spadkiem wartości podstawy do obliczenia podatku.
  A co z mieszkaniami niesprzedanymi? Czy będą płacić za nie deweloperzy ? Jeżeli tak, to jedyny plus tego rozwiązania chyba będzie taki, że będą musieli znacząco obniżyć ceny by pozbyć się tego balastu. Teraz stać ich na trzymanie mieszkań niesprzedanych bo mając tak wielkie marże na m2, mogą sobie pozwolić na tak długi okres sprzedaży. Chociaż pewno znajdzie się jakiś kruczek pozwalający na obejście w takiej sytuacji.
  Obawiam się, że kataster zostanie wprowadzony z niską stawką na pierwszą nieruchomość, a potem będzie ona stopniowo rosła wraz z kolejnymi posiadanymi (przecież biedny ma tylko jedną a bogaci mają ich więcej!).
  Ale prawdę mówiąc obecne podatki od nieruchomości też do najmniejszych nie należą.
 • Telewizja pokazała
  Telewizja pokazała szalonookiego Tuska, jak na pytanie o podatek katastralny, kategorycznie stwierdził, że jego rząd nie będzie go wprowadzał. Czyżby miał zamiar zdać swój urząd i w dodatku komu? Jest to tak mało prawdopodobne, jak spełnienie składanych przez niego obietnic.
 • @Ptasznik z Trotylu
  "Wątpię aby byli aż tak głupi bo wprowadzenie tego podatku w Polsce oznaczałoby natychmiastowe powywieszanie naszych umiłowanych ustawodawców na warszawskich latarniach."

  Śmiem twierdzić grzecznie że się mylisz. Ceny w górę, podatki w górę i..... notowania PO w górę. I co Ty na to? Psiarnia biję ludzi i wszyscy zadowoleni. Mało Ci jeszcze dowodów?
 • @Gromał
  tak sie tylko wydaje ze tacy jestesmy... :)
  w tym szczegolnym narodzie duch wolnosci i walki o swoje nigdy nie umiera...[patrz historia] ... bedzie dobrze ;) obudzi sie narod jak dostanie konkretnie w dupsko i po misce :]...
 • @Ewa Rembikowska
  dokladnie...polak cos wymysli...:)
  pozdrawiam Pania....
 • @bez kropki
  no i widze juz sie znalazl sposob :D na 'pomysly' 'wlatcof'
  dziekuje ci bez kropki ;)
 • @Repsol
  Jeśli nie wrąbią narodu, mają szybko strzelne chelikoptery mogą pomóc z powietrza.Część zrobi zwis, reszta wykończy się pod płotem szpitali.
  Chcieliśta to mata !
 • @222 Legionista
  Policja biła i kopała 11 XI nie tych co trzeba - wysłać nieudaczników do chałupy !
 • @Bendix
  smiem zakladac Bendixie, ze tak jak wybory zostaly zmanipulowane tak oficjalne sondaze, notowania itp, sa takze robione wg z gory zalozonych , ulozonych planow... oni nie maja poparcia...wmawiaja tylko nam, iz je posiadaja a ludzie wirza co tv gada...i tyle...
  policzylismy sie na marszu 11? a bedzie z marszu na marsz coraz wiecej nas... z demonstarcji na demonstracje coraz wiecej i wiecej...wiec jak to jest? 10 proc wychodzi na ulice manifestowac? a reszta tv oglada?
  cos tu nie gra...to jest szyte gruuuubymi nicmi to poparcie dla PO...
 • @bez kropki
  Hmmm słowo "katastralny" kojarzy się dziadkowi z kastracją !
 • @David
  "Hmmm słowo "katastralny" kojarzy się dziadkowi z kastracją" - I nie bez racji - coś jest na rzeczy - heh...
  Mnie jako babie też się "kojarzy";), ale z katastrofą raczej niż z czym innym;).
 • A mieszkańcy warszawy itp, gdzie cena gruntu wielka?
  Aaahahah 14 m kw w warszawie...
  cena mieszkanka 2 mln :) ... (dobre położenie)... 4ooo / mc podatku :) Najlepiej od razu wstecz za 3 lata... a co się szczypać, panie Tusk, jak kraść, to nie czaić się... Emeryturki przeszły i nie posadzili :)
 • NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA !!!
  To będzie podatek KATASTROFALNY ALBO KASTRALNY - WŁAŚCIWSZA NAZWA. A w ogóle to ja uważam, że podatków od nieruchomości w żadnej postaci nie powinno być. Sprawa jest prosta: ktoś, kto kupuje dom lub ziemię, na starcie placi różne podatki i opłaty manipulacyjne, więc to powinno państwu wystarczyć, więc z jakiej paki później jeszcze płacić za to haracz? A nie jeszcze doić nas, za to, że cos jeszcze mamy. Poza tym - mądry premier pokazałby Brukseli gest Kozakiewicza albo środkowy palec i powiedział dwa angielskie słowa: "Fuck you" na takie durne pomysły, bo naszego "Wolnoć tomku w swoim domku" by nie zrozumieli. Ale to trzeba mieć jaja, żeby tak zrobić, niestety POsrańcy tego nie rozumieją.
 • na strazy prawozadnosci
  My jestesmy narodem, ktory przez dlugi okres czasu przebywal w zamknieciu w szpitalu wariatow, pilnowanym przez zdrajcow , zboczencow sadystow, masochistow itd itp. . Lecz oni po pewnym czasie , z premedytecja otworzyli te drzwi. Wychodzisz na swiat , wolny swiat, jak moga sie zachowywac wariaci , wypuszczeni w jednym czasie? Tragedia, strach, niewiadoma, itd itp. My teraz rozmawiamy, klucimy sie, ublizamy sobie , my nic tak naprawde nie wiemy. Brak nam mentora, uczciwego przewodnika , aby moc byc swiadomym swych zachowan narodem. Jedynie w swojej masie , atawistycznie, uczciwie zyjemy dla swoich bliskich, dla ich przyszlosci.Wedlog mie , slowa , prawica, lewica , konserwatyzm, liberalizm, nie istnieja. Sa to tylko usprawiedliwienia, dla niecnych gierek, dla wydawania pieniedzy , nie przez siebie zarobionych, okradania maluczkich. To my jestasmy kosciolem, to my jestesmy panstwem, mu maluczcy. Jest ,wedlog mnie, wiele mosliwosci, do zmiany na leprze naszego zycia i to w bardzo prosty sposob. Pamietacie ze posiadanie telefonu w naszym kraju , graniczylo z cudem, teraz ma go kazdy, i tem co zbiera na smietnisku zlom i "matol". Dzisiaj jest mozliwe wszystko, zmiana systemu rzadzenia , poboru i ustanawiania "danin" na panstwo, itd, itp, itp, itd. Przepraszam za tekst, jestem tylko robolem.
 • @Gustlik222
  Co ma do tego nóż???
  Wystarczy pójść i zagłsować... oczywiście wcześniej pomagając kandydatom uzyskać prawo do ubiegania się o mandat... Jeśli mamy to w dupie ??? To cierpimy !!!!!!!!!!
 • @Leon.
  A władzunie Warszawy kto wybierał ???? JA !!!!
 • @bez kropki
  Mnie też podatek katastralny kojarzy się z kastracją... Bo to jest kastracja obywateli z ostatniego grosza !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej