Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

GOŁY SĘDZIA ... Sądu Rejonowego w O....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Goły sędzia - proszę bardzo..widocznie miłośnik nudyzmu...zazdroszczę nudystom odwagi.. też bym chciał - na golasa.... Ale ?????????????????

 

 

Nic mnie już w Naszym kraju nie zdziwi.. Tak do tej pory mi sie wydawało.. Znam historię z małego sądu rejonowego  - na dolnym Śląsku -  , gdzie starszy wiekiem sędzia na pytanie dlaczego nie korzysta z nowego kodeksu karnego ? Miał odpowiedzieć ; U nas się nie przyjął !!!!!!!!!!!

Dni temu kilka odwiedził mnie ojciec z synem , który ma już wezwanie do odbycia kary pozbawienia wolności.. Ukrywa się przed policją , która każdego ranka nawiedza dom ojca z pytaniem - gdzie syn ??? ( oświadczam , że jestem dziennikarzem , redaktorem naczelnym gazety zarejestrowanej przez sąd okręgowy i nie mam obowiązku donoszenia , informowania , zastępowania organów ścigania )...

To co mi opowiedzieli , to co zobaczyłem w kilkucentymetrowym segregatorze z dokumentami procesowymi przerosło moja wyobraźnię prawniczą...

Nie będę wnikał w szczegóły ustaleń prokuratury i aktu oskarżenia.. nie będę mądrzył się na temat prowadzenia procesu przez sedziego , zważywszy na fakt , że jest on PREZESEM SĄDU REJONOWEGO.... Tylko wolałbym , gdyby prowadził - na golasa - proces z łańcuchem na szyi , a nie prowadził rozprawy !!!!!!!!!

GDY OSKARŻYCIELEM PUBLICZNYM - znaczy się prokuratorem oskarżającym - JEST MAŁŻONKA SĘDZIEGO

To są już CAŁKOWITE   jaja z wymiaru sprawiedliwości... JAJA  w majestacie KONSTYTUCJI RP i jej ustaw wykonawczych w tym przypadku kodeksu karnego i kodeksu postepowania karnego i innych uregulowań prawnych.....o etycznych nie wspomnę...

Żona oskarża a mąż wydaje wyrok... ( niech będzie kolizja,a separacja od łoża na miesiąc ) - czy TAK ???

Adwokaci oskarżonego , biąrąc w sumie 15 tys.zł - bez pokwitowania - ustalają z oskarżonym , że otrzyma wyrok w " zawiasach "... no wie pan my to załatwimy z panią prokurator... w końcu sądzi jej mąż...pan wie.............

Fakt... otrzymuje w  owych zawiasach... Za poleceniem adwokatów...nie odwołuje się od wyroku , choć czuje się niewinnym W CAŁEJ SPRAWIE...Trudno taki mój los - myśli ....Adwokaci  tak radzą , dogadali z prokuratorem ( żoną sędziego ) musi tak być...Taka jest widocznie Polska i jej sprawiedliwość...

LOS okazał się bardziej bezwzględnym jak oczekiwanie ufnego - niewinnego , młodego człowieka - który zaufał w słowa adwokatów i praworządność RP ......

Prokuratura Rejonowa  złożyła apelację od wydanego wyroku sądu rejonowego do sądu okręgowego... ( widocznie mąż sędzia    "podpadł " żonie  prokurator  ) , a sąd okręgowy uchylił zawieszenie kary   i........... młody skazany ma stawić się do odbycia kilkuletniego wyroku pozbawienia wolności..

Tak na marginesie sprawy dodam - co wymiar sprawiedliwości w mieście O - nie interesuje ( tak p. sędziego jak i jego żonkę - prokoratora ) , że żona skazanego właśnie poroniła zaawansowaną ciążę , ale w  NASZYM KRAJU   nikogo to nie interesuje , bo nie usunęła a poroniła...

WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI MA SIĘ DOBRZE............k....mać !!!

PS.. Dzisiaj wysłałem do sądu apelacyjnego wniosek o unieważnienie wyroku karnego na podstawie art. 540 kpk i innych...z prośbą o przekazanie prowadzenia sprawy poza rejon sądu okręgowego w........

 

Apeluję do czytelników o wyrażanie w komentarzach swoich opinii. Niech rządzy wiedzą co o tym myslimy. 

R.S.

KOMENTARZE

 • Sąd sądem a sprawiedliwość gdzie ?
  To co się dzieje w opisanym sądzie to już zakrawa na kazirodztwo. I jak ma być normalnie ?
 • Mam pytanie
  A w tym sądzie okręgowym, to nie wiedzieli o tym, że sędzia jest mężem tej oskarżycielki publicznej? Tacy niespostrzegawczy byli?
 • Wymiar tzw. sprawiedliwości to szambo
  W 1989 r. nie było rewolucji, nie polała się krew i dzięki temu komunizm nie umarł. Ubrał się tylko w szatki demokracji i nadal smrodzi, kradnie i zabija.
  W sądach, prokuraturze i palestrze nadal siedzą ubeki albo ich dzieci (może nawet jeszcze gorsze kurwy od swioch czerwonych rodziców).
 • @Rebeliantka
  OCZYWIŚCIE , ŻE WIEDZIELI BĄDŹ MOGLI WIEDZIEĆ....ale po co ? przecież do tej pory było OK...
 • @Malgosiakgb 1420
  NORMALNIE BĘDZIE....JAK NORMALNIE ZAGŁOSZUJESZ 9 X 2011 ...
 • @222 Legionista
  222 Legionista , chyba nie wątpisz że zagłosuje jak trzeba ? :))
 • no pieknie! k...m.ć!
  pieknie! to tylko u nas, znaczy w państwie Tuska mozliwe!
 • @222 Legionista
  racja! sięta racja! dośc tego g...!
 • @janfilip
  W tym naszym dziwnym kraju są dziwne Rządy. Tu nie ma żadnych afer paliwowych,węglowych,hazardowych i innych których jeszcze nie znamy,a być może poznamy za jakiś czas. Trwa radosna twórczość naszej prezydencji w Unii Europejskiej. Zaś sędziowie i prokuratorzy i do tego małżeństwo oskarżające i zasądzające w jednej sprawie karnej to....chyba już mistrzostwo świata...Takie kuriozum to tylko w Polsce.Pozdrawiam.
 • Gwaizdki.
  Opini mojej nie będzie. Bo gdybym ją wyraziła, to poszlibyśmy siedzieć oboje - ja za grożenie i zhańbienie "organów" a Ty za niewydanie terrorystki. TFU! Mafia to małe miki przy sądach i prokurwaturach.
  Po trzykroć TFU! (Już oni tam wiedzą co ja o nich sądzę, nie od dziś, kotki moje ukochane wiedzą, oj, nie...)
 • @zwyczajnie normalny
  Też dojrzewam do podobnego rozwiązania... Długo na nie pracowały te kurwy Temidy.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Prawdę rzekłeś. Delikatnie...
 • @kanton
  W dziwnym kraju żyją dziwni ludzie , których można kopać w dupę , a oni i tak głosować będą na kopiącego ...
 • @222 Legionista
  Kultura turańska po prostu...
 • O Tempora! O Mores!
  Skoro coś takiego ma u nas miejsce w (tzw. "wymiarze sprawiedliwości") to ile trzeba ludzi i drągów do obalenia obecnego układu.
 • @On Draszek
  Nie trzeba ani pałek , ani drągów...trzeba mieć długopis i 9 października ODPOWIEDNIO postawić krzyżyk...

  JAKIE TO PROSTE !!!
 • dobrze zagłosować...
  Tylko, że nie sądzę, żeby to zmieniło cokolwiek :/ Zmieni się tylko "osoba odpowiedzialna" i nikt już nie powie: "w państwie Tuska" tylko "w państwie ...." W naszym kraju zmienia się tylko ekipa rządząca. Nie "rządzenie". Niestety! Prawo - prawem a sądy - sądami...
 • @kami1227
  Pukajcie a bedzie wam otworzone... Trzeba PUKAĆ !!! Nawet gdybym po stokroć miał rację NICZEGO NIE ZMIENIĘ...To WY czytelnicy możecie sytuację zmienić...
 • Niestety
  Niestety to nie jest zły sen, to nasz kraj, a ciągle słyszę pretensje, że nas inni źle traktują i nie dostrzegają naszej wielkości. Żałosne i skandaliczne. Czy ktoś zareaguje ?
 • @jurek
  Jak wspomniałem - wysłałem do Sądu Apelacyjnego wniosek o wznowienie postępowania...MUSZĄ ZAREAGOWAĆ !!!!
  Będę o tym informował...
 • @222 Legionista
  Tak. Informuj proszę. Takie sprawy trzeba upubliczniać i nagłaśniać.
 • @bez kropki
  OBIECUJĘ !!!Wyroki są JAWNE....opublikuję...
 • @222 Legionista
  No właśnie. Wyroki są jawne. Niech się sądoły (skrót od sądowe matoły) do tego przyzwyczajają. Tak samo jak do tego, że TYLKO w totalizmie "krytykowanie orzeczenia sądu" coś tam coś tam traktowane jest jak obraza organu i tak też karane.
  Jeśli prawo ma być prawem i cieszyć się szaunkiem społeczeństwa to... No, właśnie... ma być prawem a nie jego karytakturą, w dodatku obrzydliwą i wulgarną.
 • @zwyczajnie normalny
  Mam lepszy pomysł.. 9 pażdziernik !!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @janfilip
  W tym sądzie - jestem pewien - nie jest to odosobniony przypadek...Tylko KTO skontroluje sąd ????
  Kto ujawni takie przypadki ??? Kolesie ???
 • @222 Legionista
  "Kto uwjawni?" - My: bandyci, przestępcy, patologie, tirówki, rynsztoki (cytuję SSR, jak się do mnie zwracał podczas rozprawy - hihi). Dobrze, że teraz jest internet - każdą taką sprawę trzeba badać i w razie czego - publikować.
  Bo to nie jest normalne, że aby mieć spokój trzeba "se skombinować" status wyjętego spod prawa wyrzutka społecznego... Najlepiej jak to zrobi sam sąd. W moim przypadku za późno się zorietnowali, że (sami) się zapętlili. Ja tam nie kłócę się z sądem;), gdzieżbym śmiała (hihi). Korzystam ile mogę z "przyznanego" mi statusu osoby wobec której nie stosuje się cywilizacyjnych norm i pisanego prawa;).
 • @222 Legionista
  Jest "sensacyjna" informacja… a jakoby jej nie było.

  Sprawa dotyczy, co najmniej – trzech aspektów:

  - aspektu prawnego; czy jest to zgodne z obowiązującym prawem, aby w tym samym procesie, mogło uczestniczyć małżeństwo, jako oskarżyciel - sędzia?
  Abstrakcyjne (by nie powiedzieć, nietaktowne) wydają się być, postrzegane tutaj, powiązania osobiste tych osób.

  - aspektu etyczno-moralnego; należy zakładać, że osoby, którym powierzono prowadzenie sprawy, jako oskarżyciel - sędzia, to ludzie godni i uczciwi!
  Abstrakcyjne (by nie powiedzieć, nietaktowne) wydają się być, postrzegane tutaj, powiązania osobiste tych osób.

  - aspektu społecznego; czy w środowisku, w którym "wszyscy, wiedzą wszystko o wszystkich” (lepiej, aniżeli o sobie samym), najlepszym rozwiązaniem było (personalnie), powierzenie prowadzenia tej samej sprawy oskarżycielowi oraz sędziemu, którzy prywatnie (tak się składa) są małżeństwem?
  Ktoś, z całą pewnością, odpowiada za organizowanie pracy, zarówno prokuratorów, jak i sędziów.

  Pozostaje kwestia czwarta, mianowicie – zwyczajna, ludzka uczciwość oraz poczucie odpowiedzialności. Dotyczy wszystkich.

  P.S.
  1). (…)i........... młody skazany ma stawić się do odbycia kilkuletniego wyroku pozbawienia wolności.(…)

  Proszę ludziom nie sugerować głupstw, że kilka lat do odsiadki, dostaje się za... chęć do życia. Cogitationis poenam nemo patitur (D.48.19.18).

  2). @222 Legionista, określa się Pan, jako prawnik. Ma Pan wiedzę. Wyczerpać, wszystkie prawem dostępne możliwości. Jest "afera" - upublicznić. Primo: myśleć!

  Istnieje też, Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów „Ad Vocem".

  --
  Pozdrawiam.
 • @important
  Dziękuję za uwagi do artykułu...
  2 lata pozbawienia wolności skazany dostał za to , że jako właściciel sklepu sprzedał na raty - jako dysponent banku i jego pośrednik , za mailową akceptacją tegoż - towary , jednostkowo od 500 zł do 1 tys.zł , na łączną sumę ( z aktu oskarżenia -18 tys.zł ) ..
  Kredytobiorcy nie płacili - głównie rolnicy - bez PIT-u , a on stał się głównym winowajcą... Może tak , ale ??? to nie usprawiedliwia faktu , że oskarżycielem i sędzią w tej sprawie NIE MOŻE BYĆ MAŁŻEŃSTWO!!!
  W art. nie odnosiłem się do meritum oskarżenia... nie ma na ten temat żadnych moich uwag - poza tym , że oskarżony czuje sie niewinny..MA DO TEGO PRAWO....
  KAŻDY W RP MA PRAWO DO UCZCIWEGO PROCESU...ten uczciwym NIE BYŁ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej