Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 670 komentarzy

Na straży praworządności

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

ZA JUDASZOWE SREBRNIKI...posłowie RP..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

wstyd , wstyd...tego nie mają posłowie RP..hańba , zapszaństwo, podłość , SPRZEDAWCZYKI !!! Gardzić powinni wami nawet tirówki z pobliskiego lasu !!!

 

KOMORNIK SZYBCIEJ ZLICYTUJE WASZ DOM I WASZĄ NIERUCHOMOŚĆ !!!

W przypadku umorzenia egzekucji z nieruchomości nowa egzekucja zostanie wszczęta po pół roku od jej umorzenia. Nie trzeba będzie uzyskiwać klauzuli wykonalności dla postanowienia o przysądzeniu własności..

O połowę zostanie skrócony okres,po jakim będzie można zlicytować nieruchomość ( mieszkanie i np. grunt rolny) należącą do dłużnika , taki los gotuje nam  w projekcie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywlinego działająca pzry ministrze sprawiedliwości..

Jeżeli egzekucja z nieruchomości dłużnika okaże się nieskuteczna , co ma miejsce wówczas , gdy żadna z dwóch licytacji nie powiedzie się , a wierzyciel nie przejmie nieruchomości , komornik umarza egzekucję.. Na gruncie obecnych przepisów w takim przypadku nowa egzekucja do tej samej nieruchomości może być wszczęta po roku od jej umorzenia.. Co automatycznie powoduje , że komornk musi po roku zlecić aktualizację wyceny nieruchomości na podstawie art. 156 par.3 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dn. 21 sierpnia 1997 r. oraz przysługuje dłużnikowi skarga na jej wysokość do sądu.. Ponowna licytacja w/g autorów projektu możliwa by była po sześciu miesiącach.. Ich zdaniem 6 miesięcy to okres wystarczająco długi , aby sytuacja ekonomiczna uległa zmianie w taki sposób , że licytacja nieruchomości zakończy się sprzedażą..Ponadto nowy przepis rozstrzygnie wątpliwości co do daty , od której należy liczyć upływ 6-miesięcznego terminu..Zgodnie z projektem datą będzie dzień licytacji , a nie uprawomocnienia się postanowienia o umorzeniu egzekucji..

Projekt stanowi rónież , że nie treba będzie uzuskiwać klauzuli wykonalności dla postanowienia o przysądzeniu , ktore wydawanie jest po skutecznej licytacji nieruchomości..Oznacza to , że takie postanowienie , bezpośrednio po uprawomocnieniu się , stanowić bedzie podstawę do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości.. Co więcej , osoba dysponująca takim postanowieniem będzie mogła żądać , aby OPRÓŻNIONO pomieszczenie ( mieszkanie ) znajdujące się w tej nieruchomości ,co zapewni  skuteczną i szybką EKSMISJĘ osób je zajmujących.. Zdaniem autorów ministerialnego projektu skutkiem będzie większe zainteresowanie ( LICHWIARZY ) licytacjami , gdyż dzisiaj potencjalni nabywcy obawiają się , że nie będą w stanie szybko eksmitować takich osób... NA BRUK , POD MOST , NA DWORZEC CENTRALNY !!!

Druga ważna ( o Boże ) zmiana dotyczy wpływu sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości na umowy najmu idzierżawy...Zgodnie z projektem osoba , która w drodze egzekucji zostanie właścicielem nieruchomości , będzie mogła wcześniej rozwiązać tego typu umowy , NAWET jeżeli byly one zawarte na czas określony z DATĄ PEWNĄ  ( np. dzierżawa aktem notarialnym - gdzie dzerżawca zawarł umowę na lat 10 , inwestując poważne kwoty na adaptację pomieszczeń - )..Nowy właściciel będzie mógł wypowiedzieć umowę w ciągu miesiąca !!!

Celem opisanych zmian ma być podniesienie skuteczności egzekucji z nieruchomości.. Min. Krzysztof Kwiatkowski wyraził nadzieję , że projekt nowelizacji jeszcze  W TEJ KADENCJI  zostanie przyjęty przez parlament..

Co to praktycznie dla CIEBIE OBYWATELU oznacza ???

Że jak stracisz pracę , zwolnią ciebie w ramach  " odchudzenia "   administarcji , kryzys ( nie ty go wywolałeś ) dotknie Twoją firmę , rząd przetrzyma Twoja dotację Unijną , dziecko zachoruje na białaczkę lub inną chorobę nie finansowaną przez NFZ ,  spali Ci się dom , powódź zniszczy twoje gospodarstwo i ziemię , tornado zniszczy Ci uprawy , w/g projektu ministerialnego i jego większości parlamentarnej jeszcze w tym roku wylądujesz pod mostem !!!!!!!!!!!

A ja naiwny  myślałem , że nazisci , komuniści , germani i ruskie chcą spacyfikować i zlikwidować problem - odwieczny - narodowości polskiej... A tu wkradł się błąd w moim myśleniu... TO MY - POLACY SAMI SIEBIE CHCEMY posłać do piachu , do gazu , na stryczek , zlikwidować odwieczny Polski problem ! Jak  :

ZLIKWIDOWAĆ POLSKĘ I POLAKÓW !!!

Obiecuję , że wszędzie gdzie się da OPUBLIKUJĘ nazwiska posłów i senatorów , którzy podniosą rękę głosując ZA propozycjami tej pożal się Boże ministerialnej komisji działającej na zlecenie rządzących.. W czasie II wojny światowej panienki zadające się z nazistami , były golone na łyso... może trzeba wrócić do tradycji by współmałżonkowie parlamentarzystów głosujących za TAKIMI USTAWAMI też tracili włosy , a ich rodzinka była zmuszna do wyjazdu daleko,daleko , bo w miejscu zamieszkania spotakać ich mogłaby też jakaś nieprzyjemność ???

RAZ JESZCZE POWTÓRZĘ !!! DŁUGI TRZEBA SPŁACAĆ !!! JEDNAK JAK UTRACIŁEM PRACĘ - NIE Z WŁASNEJ WINY -  SPALIŁ MI SIĘ DOM , POWÓDŹ ZALAŁA MI DOM I ROLĘ , PRACODAWCA , NIE RZADKO PAŃSTWOWY NIE WYPŁACIŁ MI WYNAGORODZENIA, ULEGŁEM WYPADKOWI , OBNIŻONO MI UPOSAŻENIE, SKARB PAŃSTWA LUB JEGO FIRMA NIE ZAPŁACIŁA MI ZA WYKONANĄ PRACĘ, PADŁEM OFIARĄ OSZUSTWA   i tym podobne ; Nie można w trybie przyśpieszonym wyrzucić MNIE I MOICH DZIECI pod most !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie po to płacę podatki , jestem członkiem TEJ państwowości , by moi przedstawiciele za każdą możliwościa i sposobnościa  LIKWIDOWALI  MNIE  FIZYCZNIE Z GRONA ŻYWYCH LUDZI !!!

ŁAJDAKI .............

 

 

 

  

 •  

   

KOMENTARZE

 • Banda złodziei
  w białych kołnierzykach.

  Pomysł dobry z goleniem.
 • @All
  Cytat: "Celem opisanych zmian ma być podniesienie skuteczności egzekucji z nieruchomości. Min. Kwiatkowski wyraził nadzieję, że projekt nowelizacji jeszcze W TEJ KADENCJI zostanie przyjęty przez parlament.."
  Na początku wyrażę opinię na temat pomysłu autora o goleniu tych kreatur w ławach wiadomej instytucji- TAK! GOLIĆ ICH!
  Ale jest jeszcze lepszy pomysł i do tego związany z tą opisaną nowelizacją prawa egzekucyjnego nieruchomości.
  Otóż każdy miecz ma dwa końce wzt. może obrócić się i przeciwko temu co nim usiłuje walczyć. Oni robiąc tą nowelizację mają na celu skuteczne wywłaszczenie z nieruchomości ludzi w dobie zbliżającego się hiper kryzysu i robią to oczywiście w interesie banków- OBCYCH BANKÓW, bo praktycznie polskich już u Nas nie ma.
  My zaś możemy wykorzystać to nowe prawo do przyspieszonej egzekucji nieruchomości tych funkcjonariuszy państwowych, którzy na drodze przestępstwa oraz z nieujawnionych dochodów takowe nieruchomości nabyli na siebie czy też członków własnej rodziny.
  Dlatego też mam apel do czytelników, aby wszystkie znane im tego typu fakty dotyczące posiadania nie wiadomo z jakich źródeł nieruchomości przez funkcjonariuszy państwowych (sędziów, prokuratorów, policjantów, urzędników, polityków i żołnierzy zawodowych) spisywali.
  Przyjdzie właściwy czas to dzięki tejże nowelizacji Kwiatkowskiego szybko złodziei na posadach państwowych pozbawi się tych nieruchomości.
  Jeśli komuś nie można bezpośrednio udowodnić korupcji i złodziejstwa jest na to rada- rozliczyć jego majątek porównując go do osiąganych legalnie dochodów. Jeśli jest rażąca niezgodność - KONFISKOWAĆ GO SZYBKO I SKUTECZNIE! To jest właściwy bat na złodziei za biurka.
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • I czemu mnie to nie dziwi...
  To już zostało tylko jedno: obywatelu dołuj gdzie sie da metale szlachetne i waluty obce (byle nie euro i byle nie dolary), byle poza zasięgiem tego rządu??
 • @222 Legionista
  Popieram pomysły, które "zneutralizują" (niestety tylko częściowo) bandytyzm liberałów(?)! To ta polityka miłości (Orwel się kłania)! Krew się burzy!
 • @AnnaZofia
  Pani Anno, w tym przypadku bardziej niejaki Franz Kafka
 • Ważna informacja
  Z tej informacji rzeczywiście trzeba wyciągać praktyczne wnioski.

  Nie chcemy takiego parlamentu, nie chcemy urzędników na żołdzie lichwiarzy!

  Jan Paweł II byłby przeciwko takiemu zuchwałemu działaniu władzy przeciwko Narodowi Polskiemu.
 • zastanawia mnie,
  że oni tak to wszystko przeprowadzają "na chama', nieważne, że ludzie widzą - naprawdę trzeba przypilnować tych urn wyborczych na jesieni
 • Zwykłe Paserstwo.
  Polska Demokracja Cyfrowa alarmuje
  PRAWO STANOWIONE w DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE przez FAŁSZYWĄ LICZBĘ 460 POSŁÓW jest niewiarygodne. Bóg nikomu, a zwłaszcza politykom nie dał licencji na tolerancję i potęgowanie matematycznych błędów w liczbach całkowitych.
 • x
  Hańba, Ci, Mort!
  Pamiętacie jak nam uchwalili, ustawę o upadłości konsumenckiej? Też fajne jaja!
 • Autor
  Przecież to nie posłowie :). Unia jest potrzebowska wybitnie, a nasi najwięksi niemieccy przyjaciele z niemieckich banków tez ostatnio podobno jakieś pieniądze na Grecję Irlandię i Portugalię wydali. No to muszą uzupełnić skarbonkę. A wydaje sie że tak duża dojna krowa ostała się w Unii już tylko jedna. I nie dość że dojna to jeszcze grzeczna i kulturalna i cierpliwa i internacjonalistycznie nastawiona.
 • "wszędzie gdzie się da
  OPUBLIKUJĘ nazwiska posłów i senatorów , którzy podniosą rękę głosując ZA propozycjami tej pożal się Boże ministerialnej komisji działającej na zlecenie rządzących.. "

  Tak trzymać.

  Gdyby posłankę Blidę wsadzono za kraty za to, co wyrabiała w rządzie, to później nie musiałaby popełniać samobójstwa.
 • społeczeństwo jako poletko doświadczalne dla polityków
  - mam mocne wrażenie ,że właśnie za coś takiego "robimy"...i w dodatku obserwowani jesteśmy [jak króliki doświadczalne], jak owe serwowane nam "dania" przyjmujemy.Porażające!
 • czy jest Jjakiś link do projektu?
  KTO JEST INICJATOREM ?
 • Lichwiarze są cały czas kilka kroków do przodu
  Jak napisał ktoś w komentarzu, już dawno zaplanowano, żeby lichwiarze mogli przejąć wszystko co ma jakąś wartość w Polsce. Już teraz obowiązuje bandyckie prawo bankowe, ze bank może wejść bez wyroku sądu na Twoją nieruchomość jeśli ma ustanowioną hipotekę i jeszcze ścigać do końca życia za odsetki, bo zwykle cena sprzedaży nie pokrywa kredytu z odsetkami. Chyba tylko jeszcze w Danii jest równie przychylne bankom prawo. Nie raz opisywano, jak banki potrafią zniszczyć przedsiębiorcę, gdy ktoś zaplanował przejecie jego majątku. A ten pomysł posłów zniszczy resztę obywateli.
  Legionisto podaj nr druku sejmowego, trzeba słać protesty do komisji i do posłów wszystkich opcji !
  I nagłośnić n a wszystkich portalach, wpisujcie się wszędzie na onecie i tvn24 też.
 • @CzarnaLimuzyna
  Inicjatorem jest Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywlinego działająca pzry ministrze sprawiedliwości.

  Projekt znajduje się na stronie MS:
  http://bip.ms.gov.pl/pl/projekty-aktow-prawnych/prawo-cywilne/

  7. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw

  Stan prac: pismem z dnia 4 kwietnia 2011 r. projekt ustawy przesłano celem rozpatrzenia przez Radę Ministrów.
  Pliki
  Projekt ustawy

  Uzasadnienie

  Protokół rozbieżności
 • @Rebeliantka
  Dzięki :-)
 • To bezprawie kiedys trzeba pokonać
  Wielu naszym posłom brakuje wielu rzeczy, o które ich posądzamy. W zdecydowanej większości, są to zakładnicy swoich szefów i partyjnego szyldu przy pomocy, których znaleźli się na Wiejskiej, by służyć im i polepszać swój i swoich najbliższych los. I trzeba przyznać, że z tego obowiązku wywiązują się zupełnie poprawnie.
  Te nieliczne wyjątki, jeżeli tylko zaczynają samodzielnie myśleć, są natychmiast ostro karane, co potwierdza moją ocenę. Nasi posłowie i senatorowie to tzw. pookrągłostołowa elita, która od ponad dwudziestu lat trwa w polskim parlamencie i jedyna zmiana, jaka ujawnia się to zmiana frontu. O zmianach partii i poglądów nie chcę się wypowiadać, bowiem to jest taka plątanina i bałagan nazw i wydarzeń, że musi upłynąć wiek, zanim uczeni zorientują się w tym oszustwie wyborczym.

  Chciałbym tylko w tym miejscu zauważyć, że nasi parlamentarzyści szczególnie cierpią na zanik pamięci i uprawiają wystawianie swoich wyborców do wiatru. Aby zapewnić sobie wygodne trwanie w ławach parlamentarnych gotowi są przegłosować każdą ustawę, oszukać każde środowisko, a za kilka lat w ramach tzw. nowelizacji wprowadzić poprawki wykreślające wynegocjowane przyrzeczenia.

  W równej mierze dotyczy to także naszych ministrów, o których we wnioskach o ich odwołanie wyraźnie można zauważyć olbrzymi rozdźwięk miedzy oczekiwaniami a rzeczywistością. Jedynie premierowi odpowiada taki układ personalny, co wskazuje, że szef rządu zbyt dosłownie traktuje znaczenie słów- „ mój rząd”. No cóż, nie wszyscy jednakowo traktują POLSKĄ RACJĘ STANU.

  Gdyby rodziny naszych parlamentarzystów mieli być goleni, za głosowania przeciw obywatelom, to niezły widok mielibyśmy w stolicy i w innych miastach.

  Niestety media ciągle nam przypominają i promują pogląd, że polscy parlamentarzyści w pierwszym rzędzie reprezentują interesy partyjne. Przekonało się o tym kilku naszych wybrańców, którzy zapłacili głową za samodzielne myślenie i nieliczenie się z tymi ustaleniami.

  Czy od takich parlamentarzystów możemy oczekiwać pomocy. Nasi posłowie zapominają, że jest coś takiego jak PAŃSTWO i jego socjalna funkcja – państwo jest zobowiązane zapewnić swoim obywatelom minimum środków do życia.
  Nie wolno się jednak poddawać i wracać do tego tematu.
 • @Rebeliantka
  a gdzie dokładnie to jest napisane:
  " Ich zdaniem 6 miesięcy to okres wystarczająco długi , aby sytuacja ekonomiczna uległa zmianie w taki sposób , że licytacja nieruchomości zakończy się sprzedażą..Ponadto nowy przepis rozstrzygnie wątpliwości co do daty , od której należy liczyć upływ 6-miesięcznego terminu..Zgodnie z projektem datą będzie dzień licytacji , a nie uprawomocnienia się postanowienia o umorzeniu egzekucji.."??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 • @Wiktor Smol
  Też :)
 • @karol222
  Proszę bardzo.

  W projekcie jest dokładnie napisane tak:

  115) w art. 985 § 1 otrzymuje brzmienie:
  „§ 1. Jeżeli po drugiej licytacji żaden z wierzycieli nie przejął nieruchomości na własność, postępowanie egzekucyjne umarza się i nowa egzekucja z tej nieruchomości może być wszczęta dopiero po upływie 6 miesięcy od daty drugiej licytacji.”;

  Do tej pory nowa egzekucja mogła być "wszczęta dopiero po upływie roku".
 • @Rebeliantka
  dzięki!!! to bardzo ważne aby przy takich tematach jak ten, czyli utracie praw pojawiały się posty z bardzo konkretnymi odniesieniami do konkretnych dokumentów, aktów prawnych. Inaczej większość nie będzie studiować opasłych tomów i oleje sprawę ulegając kontrargumentacji, że to zwykłe bicie piany i ktoś nie doczytał, a dyskusje uznanych ekspertów nie są dostępne np. online dla wszystkich o ile nie zostaną nagłośnione medialnie, raczej toczą się gdzieś na niszowych konferencjach jeśli w ogóle...
  Dzięki Tobie przeciętny Polak/Polka może odnaleźć ten artykuł i sprawa natychmiast staje się wiarygodna, przecież uwiarygadnia ją strona rządowa
  Projekt znajduje się na stronie MS:
  http://bip.ms.gov.pl/pl/projekty-aktow-prawnych/prawo-cywilne/

  7. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw

  Stan prac: pismem z dnia 4 kwietnia 2011 r. projekt ustawy przesłano celem rozpatrzenia przez Radę Ministrów.
  Pliki
  Projekt ustawy

  Uzasadnienie

  Protokół rozbieżności
 • @karol222
  Uzupełnienie:

  To dzięki wnikliwości i czujności blogera 222Legionisty, wiemy co nam Rząd szykuje.

  Ja tylko odpowiedziałam na pytanie, gdzie znaleźć projekt.
 • 222 Legionista
  -Troszkę bardziej w prawo!
  -Ale, moje prawo, czy pana prawo?
  -Jasne, że moje! Jestem królem i wszystko prawo jest moje, durny jeden!
  :D
 • @Łażący Łazarz
  Bo obywatele TAK chcą ???
 • @AdNovum
  Wolę się martwić o obywateli jak o pilityków wszej maści..
 • @bez kropki
  Niestety Nasz Obywatel nie ma czego dołować - chba , że biedę i nędzę..
 • @cyborg59
  Tak ..w pełni się zgadzam...Trybunał Stanu !!!
 • @sigma
  Bo my im na to pozwalamy...MY !!! W dniu wyborów..
 • @Torin
  Ustawę o upadłości konsumenckiej osób fizycznych uchwalili Ci co biorą kasę za uchwalanie ustaw..Pamiętaj !!!!
 • @interesariusz
  Ja też opublikuję wszędzie gdzie się da..Bedzie nas dwóch...Pamiętaj..
 • @CzarnaLimuzyna
  Po co ci link ??? Oni rządzą PO...
 • @Michał Podobin
  Pokonać możesz 24 października !!!!!!!!!!!!!
 • @Rebeliantka
  Będę CZUJNY... dzięki.... CZUWAJ !!!!
 • @Torin
  @torin
  Żadne prawo , żadne lewo...Idźmy razem zgodnie wolą Polaków , rozsądku i nauk doświadczenia życiowego...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej